Wrzesień 2022 - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Wrzesień 2022

WydarzeniaWystawa " Kazimierz Górski Trenerem Tysiąclecia"

Wybraliśmy się do MOSiR w Kołobrzegu na wystawę fotograficzną poświęconą legendzie piłki nożnej Kazimierzowi Górskiemu. Bardzo nam się podobało.

Opracowanie: InternatPodziękowania dla pani Prezydent Anny Mieczkowskiej

Podczas  pikniku integracyjnego "Jeden dzień w średniowieczu" pani Prezydent  Anna Mieczkowska podarowała uczniom naszego ośrodka gry edukacyjne.  Wychowankowie świetlicy serdecznie dziękują za prezenty, które z  pewnością umilą jesienne i zimowe popołudnia.

Opracowanie: Irena Kołodziej - Wałęska100 lat dla Anastazji!!!

Co prawda Nastka ma urodziny w niedzielę, ale już dziś składaliśmy Jej życzenia, śpiewaliśmy tradycyjnie "100 lat" oraz wręczyliśmy kartkę z życzeniami. Tata Nastki osłodził nam popołudnie przepysznym tortem urodzinowym. Nastce życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego, a Panu Mariuszowi dziękujemy.

Opracowanie: Internat


Noc bibliotek

30 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w twórczych warsztatach z okazji VIII Edycji NOCY BIBLIOTEK pod hasłem „To się musi powieść”. Podczas warsztatów wykonaliśmy LEPORELLO pt. „Moja ulubiona postać z bajki”. Leporello to harmonijkowy, bazoprawowy rodzaj autorskiej książki, w której sami wymyślamy historię i projektujemy ilustracje. Każda klasa wykonała jedną stronę książeczki. Było miło, twórczo i kreatywnie.

Opracowanie: Anna Leśniewska, Monika Tyszkiewicz-Machnio


Zawód: strażak!

Pozostając w temacie bezpieczeństwa najmłodsi uczniowie "Okruszka" mogli w praktyce poznać zawód strażaka. Dzięki uprzejmości pani Małgorzaty Kamyszek dzieci przebrały się w strażacki strój, podłączyły wąż i ugasiły "pożar". Po niezwykle ciekawych zajęciach uczniowie zgodnie stwierdzili, że zawód strażaka to bardzo ciężka praca!

Opracowanie: Okruszek


Hipoterapia

Konie, to zwierzęta piękne i fascynujące, zaś przebywanie w towarzystwie tych wspaniałych zwierząt ma zbawienny wpływ na samopoczucie człowieka. Uczniowie klasy VIII a i VIII b podczas pobytu w Stadnina Michalski mieli możliwość obcować z tymi dostojnymi zwierzętami, chętnie je głaskali po sierści, grzywie i chrapach, co uwrażliwiało ich zmysły. Niektórzy mieli możliwość poczuć się jeźdźcem. Zadanie współfinansowane jest ze środków otrzymanych z dotacji budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg.

Opracowanie: Okruszek
Uczniowie z klas przysposabiających do pracy przygotowują przetwory z warzyw i owoców.

Opracowanie: Okruszek


Uczniowie klasy IIIA PP rozpoczęli praktyki wspomagane w Centrum Ogrodniczym Żulicki.

Opracowanie: Okruszek„Jeden dzień w średniowieczu”

W ramach obchodów jubileuszu 35- lecia istnienia SOSW „Okruszek” , we współpracy z Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu i Towarzystwem Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu zorganizowaliśmy piknik integracyjny „Jeden dzień w średniowieczu”. Był to dzień pełen wrażeń i radości.  Spędziliśmy go piekąc podpłomyki, tańcząc pawanę, tworząc piękne krajki, malując, próbując pachnącego miodu, przeciągając linę oraz jedząc smakołyki z jesiennego ogrodu przygotowane przez uczniów klas przysposabiających do pracy. Swoją obecnością zaszczycili nas goście: pani Anna Mieczkowska - Prezydent Kołobrzegu, pan Jacek Kuś- Wicestarosta Kołobrzeski, pan Mirosław Tessikowski- Członek Zarządu Powiatu, pani Anna Mazurek- Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury, pani Liliana Korzeniewska- dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.
Dziękujemy organizatorom, pracownikom i przybyłym rodzicom, dzięki Wam impreza była naprawdę udana.

Opracowanie: Okruszek


Fotografujemy "Kwietną łąkę" nowym sprzętem fotograficznym

Uczniowie klasy IV A SP wykonali dokumentację "Kwietnej łąki" w ramach innowacji
"Wykorzystanie komputerów do tworzenia sztuki i rzeczy użytkowych". Więcej na prezentacji pdf - Link
Zdjęcia wykonane zostały nowym sprzętem fotograficznym, pozyskanym w ramach "Laboratoriów przyszłości".

Więcej na stronie ośrodka: Link lub https://www.gov.pl/web/laboratoria

Grafika: Laboratoria przyszłości.

Opracowanie: Krzysztof BiełookiRozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Dzisiaj rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2022/2023. W tym uroczystym dniu towarzyszyli nam znakomici goście, przyjaciele naszego Ośrodka: starosta kołobrzeski pan Tomasz Tamborski, członkini zarządu województwa zachodniopomorskiego pani Anna Bańkowska , proboszcz Bazyliki Konkatedralnej ks. dr Andrzej Pawłowski, naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury pani Anna Mazurek, radny powiatowy w Kołobrzegu, dyrektor DPS w Piotrowicach pan Robert Jaruzel , dowódca 8 Batalionu Remontowego ppłk. Józef Paradowski, starszy chorąży sztabowy Krzysztof Stawicki, prezes zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Ludziom Niepełnosprawnym i Potrzebującym Opieki "Senior" pan Antoni Bernatowicz. List z życzeniami dla uczniów, ich rodziców i pracowników przesłała prezydent Kołobrzegu pani Anna Mieczkowska.
Serdecznie witamy w naszym gronie nowych uczniów i ich rodziny.

Opracowanie: Okruszek
© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego