Wydarzenia 2022 - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Wydarzenia 2022

Innowacje, projekty, programy > Innowacje > Innowacja "Podstawy scrapbookingu” 2021-2022 > Projekty > Projekt "Lekcja: Enter" 2022


Monitor dotykowy
Listopad 2022

Uczniowie z klasy IIIB powtórzyli wiadomości o jesieni i o Polsce, a także doskonali słownictwo i spostrzegawczość, wykorzystując monitor dotykowy. Nauka może być świetną zabawą.

Opracowanie: Okruszek



Spacer z aparatem fotograficznym

Uczniowie klasy IV A SP biorą udział w konkursie fotograficznym "Między dwoma brzegami", organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. W tym celu wybrali się z wychowawcą na spacer i wykonali zdjęcia kołobrzeskich mostów. Przy okazji zapalili świeczki przy pomniku Piłsudskiego i odwiedzili plac zabaw. Zdjęcia wykonane zostały w ramach innowacji: "Wykorzystanie komputerów do tworzenia sztuki i rzeczy użytkowych" - "Fotografia cyfrowa" na aparacie fotograficznym i statywie pozyskanym w ramach "Laboratoriów przyszłości". Uczniowie wraz z wychowawcą wybrali zdjęcia, zeskanowali zgody i przygotowali do wysłania pocztą e-mail na laptopie pozyskanym w ramach "Lekcji: Enter". Trzymamy kciuki za wygraną w konkursie!

Opracowanie: Krzysztof Biełooki



Bierzemy udział w projekcie "Lekcja: Enter"

Nasza szkoła bierze udział w projekcie "Lekcja: Enter". W jej ramach przeprowadzone zostały zajęcia o tematyce profilaktycznej z wykorzystaniem multimediów - pan Krzysztof Biełooki zrealizował temat o numerach alarmowych, a pani Kamilla Winiecka o higienie zębów.
Głównym celem "Lekcji: Enter" jest wzrost kompetencji cyfrowych wśród nauczycieli i uczniów.
Więcej na: https://lekcjaenter.pl/

Opracowanie: Krzysztof Biełooki



Grafika: Lekcja "Enter"

Uczniowie klasy VII B SP uczestniczyli w lekcji obserwowanej w ramach zajęć komputerowych prowadzonych przez Krzysztofa Biełookiego na temat "Kodów QR" w ramach "Lekcji: Enter". Scenariusz zajęć powstał na podstawie 40-godzinnego szkolenia z wykorzystaniem nowoczesnych metod i technik nauczania. Musiał zostać zaakceptowany przez dyrektora szkoły i organizatora szkolenia.


Opracowanie: Krzysztof Biełooki



Grafika: Lekcja "Enter"

„Lekcja: Enter” to projekt edukacji cyfrowej skierowany do nauczycieli oraz kadry kierowniczej szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w ramach którego prowadzone są szkolenia z doskonalenia kompetencji cyfrowych.

Podczas bezpłatnych szkoleń nasi nauczyciele dowiedzą się:
- jak wzmacniać kompetencje cyfrowe swoje i swoich uczniów,
- odpowiedzialnie, kreatywnie i bezpiecznie korzystać z nowych technologii,
- korzystać z aktywizujących metod nauczania,
- urozmaicić swoje lekcje i na stałe zmienić sposób ich prowadzenia,
- tworzyć własne treści cyfrowe.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, a jego realizacja przewidziana jest na lata 2019-2023. Prowadzony jest przez Fundację Orange w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Instytutem Spraw Publicznych to element całościowej strategii działań prowadzonej w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej, mającej na celu umożliwienie i ułatwienie nauczycielom wprowadzenia narzędzi cyfrowych i aktywnych metod nauczania na lekcji.


Opracowanie: Krzysztof Biełooki
© Copyright 2022 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego