Czerwiec 2017 - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Czerwiec 2017

Archiwum > Wydarzenia > 2017ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
    BEZPIECZNE WAKACJE

Dzisiaj w naszej szkole odbyło się spotkanie pod hasłem „Bezpieczne wakacje” z udziałem przedstawiciela WOPR– p. Leszka Pytla, który na co dzień prowadzi  lekcje wychowania fizycznego. Zdobyliśmy mnóstwo informacji na temat ważnych zasad bezpiecznego wypoczynku letniego. Mieliśmy również okazję poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy. Życzymy wszystkim zdrowych i udanych wakacji!

Opracowanie: Marta Staszczak
    SEA PARK SARBSK

20 czerwca 40 uczniów szkoły wzięło udział w wycieczce do Parku Rekreacyjno - Edukacyjny Sea Park w Sarbsku, który jest pierwszym parkiem związanym z tematyką mórz, oceanów oraz historią i kulturą Pomorza w Polsce.  To jedyny i największy tego typu park gdzie można zobaczyć pływające w basenach  foki szare i  kotiki południowoamerykańskie. Wycieczka sfinansowana przez Stowarzyszenie „ Przyjaciele Okruszka” Było super- serdecznie dziękujemy!!!

Opracowanie: Beata Białkowska
                „Tajemnicza książka” dla uczniów z SOSW „Okruszek ” w Kołobrzegu

W poniedziałek 19 czerwca 2017r. zostaliśmy zaproszeni do Szkoły Podstawowej Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Kołobrzegu na autorskie przedstawienie pt.: „Tajemnicza książka”.
W bajkowej scenerii, wspaniale zagrali dla nas utalentowani aktorzy, ze szkolnego koła teatralnego „Piąteczka” pod kierunkiem p. Elżbiety Kamińskiej. Bardzo nam się podobało wystąpienie wszystkich postaci, zarówno król z królową, jak i czarownica oraz załoga piratów, a także  niania opiekująca się dziećmi ze współczesnego świata, przenieśli nas w fascynujący i niezwykle tajemniczy świat bajek. Podczas przedstawienia  przewijały się również wątki dotyczące bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach, które szczególnie  przed wakacjami należy przypominać wszystkim dzieciom. Na koniec było kilka wspólnych zdjęć oraz słodki poczęstunek od dzieci z kołobrzeskiej „Piąteczki”. Dziękujemy!

Opracowanie: Elżbieta Kamińska
    W siedzibie Powiatowej Komendy Policji

Dzisiaj zostaliśmy zaproszeni do siedziby Powiatowej Komendy Policji w Kołobrzegu na spotkanie, będące podsumowaniem programu „Bezpieczna Szkoła”, w który nasza placówka była zaangażowana przez cały rok szkolny. Z wielką dumą i radością informujemy, że nasza placówka otrzymała wyróżnienie za realizację wyjątkowych inicjatyw i działań związanych z profilaktyką i edukacją w obszarze bezpieczeństwa w roku szkolnym 2016/2017.

Opracowanie: Marta Staszczaka
    IX etap projektu „Wiem co jem-zdrowo żyję –STOP UŻYWKOM”

To już ostatni etap projektu „Wiem co jem-zdrowo żyję –STOP UŻYWKOM” finansowanego ze środków  Gminy Miasto Kołobrzeg. Dzisiaj uczniowie mieli okazję wykazać się nabytą wiedzą na temat alkoholu i środków psychoaktywnych. Wszyscy uczestnicy konkursu mieli równe szanse. Dwoje uczniów zajęło pierwsze miejsce zdobywając po 18 punktów na 22 możliwe. Były również nagrody dla zwycięzców i wszystkich uczestników projektu. Uczestnikom gratulujemy i życzymy spokojnych wakacji.

Opracowanie: Irena Kołodziej - Wąsowska
 Zajęcia kulinarne organizowane w ramach projektu „Wiem co jem, zdrowo żyję – STOP UŻYWKOM”

To już ostatnie zajęcia kulinarne organizowane w ramach projektu „Wiem co jem, zdrowo żyję – STOP UŻYWKOM” finansowanego ze środków  Gminy Miasto Kołobrzeg.
Na zakończenie przygotowaliśmy bardzo prosty w wykonaniu budyń z kaszy jaglanej. Ku zaskoczeniu uczniów deser okazał się bardzo smaczny. Każdy udekorował swój budyń według własnych upodobań domowym musem jabłkowym i świeżymi owocami.

Opracowanie: Irena Koodziej - WałęskaKONCERT UMUZYKLANIAJĄCY "RODZINA BLASZAKÓW"
    PIKNIK INTEGRACYJNY W „OKRUSZKU”

10 czerwca 2017r. w naszym ośrodku odbył się „Piknik Integracyjny”, którego celem była integracja uczniów, rodziców i nauczycieli. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zabawie z konkursami i wesołymi tańcami, prowadzonej przez animatora zabaw Super Dario. Udział w tańcach integracyjnych przypadł do gustu najmłodszym i tym trochę starszym, dzięki czemu każdy miał możliwość wypróbowania swoich umiejętności artystycznych. Na zainteresowanych czekały stanowiska pomysłów artystycznych, gdzie każdy mógł zaprojektować  i pomalować dla siebie koszulkę, wybrać tatuaż lub oryginalny rysunek upiększający twarz. Atrakcją Pikniku było stoisko rękodzieła artystycznego – przepiękne sowy, koty, chmurki, ptaki wykonane przez nauczycieli i rodziców, wzbudzały zachwyt na twarzach uczestników.  Dużą popularnością cieszyła się loteria „każdy los wgrywa”. Podsumowaniem Pikniku była degustacja smacznych ciast, owoców, waty cukrowej, chleba ze smalcem i z ogórkiem kiszonym. Można było też spróbować zdrowych lemoniad i domowych  babeczek oraz pysznych kiełbasek z grilla.
Zaproszenie na piknik przyjął i aktywnie w nim uczestniczył Pan Tomasz Tamborski – Starosta Kołobrzeski, któremu serdecznie  dziękujemy za przybycie.
Uśmiechy i radość na twarzach dzieci oraz możliwość wspólnej, niczym nieskrępowanej zabawy, to bez wątpienia cel, który udało się nam zrealizować -  wiemy, że „Okruszek”, to miejsce przyjazne, pełne radości i otwartości na drugiego człowieka.
Dziękujemy nauczycielom,  pracownikom i rodzicom za zaangażowanie i włączenie się  w organizację  i przebieg Pikniku dzięki czemu, udało się przygotować wiele atrakcji niespodzianek.

Opracowanie: Beata Białkowska
 "Kulinarne podróże w Okruszku – Włochy"

Dnia 7.06. w naszej szkole odbył się konkurs pod hasłem „Kulinarne podróże w Okruszku – Włochy.” Odbyliśmy wędrówkę pełną włoskich smaków i zapachów. Drużyny złożone z poszczególnych zespołów klasowych miały za zadanie przygotować bruskettę – przekąskę z grillowanej bagietki, pomidorów, ziół oraz innych dodatków, komponowanych według uznania. Ekipy przyjęły nazwy włoskich miast i startowały pod flagami z oznaczeniami różnych smakołyków. W drodze wzajemnej degustacji przyznawane były punkty za smak i wygląd dania. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania i nagród. Dziękujemy serdecznie Radzie Rodziców za wsparcie finansowe przy zakupie produktów spożywczych.

Opracowanie: Marta StaszczakWIZYTA W GOSPODARSTWIE EDUKACYJNYM W LABIRYNTACH

Gospodarstwo Edukacyjne w Labiryntach gościło dziś uczniów naszej szkoły. Czekała tam na nas wspaniała zabawa w trzech różnych labiryntach: budowanie labiryntu,  poszukiwanie hasła, zbieranie flag. Dodatkowo w lesie poszukiwaliśmy tajemniczych symboli aby ułożyć hasło. Po odpoczynku przy grillu wszyscy próbowali swych sił w stworzeniu jak największej bańki mydlanej i strzelaniu z balonowej katapulty do celu. Wielkie podziękowania dla przesympatycznych gospodarzy Państwa Rybickich.

Opracowanie: Monika Tyszkiewicz - Machnio
    VII etap projektu „Wiem co jem-zdrowo żyję – STOP UŻYWKOM"
finansowanego ze środków  Gminy Miasto Kołobrzeg

Po raz kolejny w poniedziałkowy poranek odbyły się zajęcia kulinarne. Uczniowie tym razem przygotowali batony musli z suszonymi owocami. Samodzielnie wykonana przekąska, tradycyjnie ze zdrowych, bogatych w witaminy i minerały składników, wszystkim smakowała.

Opracowanie: Irena Koodziej - WałęskaDzień Dziecka na sportowo

W "Okruszku" świętowaliśmy "Dzień Dziecka" na sportowo. Uczniowie brali udział w grach i zabawach sportowo-rekreacyjnych, a także w mistrzostwach szkoły w skoku w dal, przeciąganiu liny między kadrą nauczycielską a uczniami i meczu piłki ręcznej. Na uczestników czekały również pyszne kiełbaski z grilla i zabawa taneczna przy muzyce dyskotekowej.
Imprezę odwiedził animator zabaw dla dzieci Damian Borowski. Uczniowie z dużym zainteresowaniem obserwowali technikę tworzenia balonowych kwiatów, zwierząt i serc. Dziękujemy panu Damianowi za sprawienie wielu radości naszym uczniom.

Opracowanie: Krzysztof Bieooki
© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego