Grudzień 2023 - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Grudzień 2023

Wydarzenia


Betlejemskie Światło Pokoju

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do SOSW Okruszek. Niesione sztafetą przez świat, odpalane płomień od płomienia, w tym roku przekazywane pod hasłem "Czyńmy pokój". Dziękujemy Bałtycki Hufiec Morski ZHP Kołobrzeg.

Opracowanie: Okruszek


Pierniczkowe Warsztaty

Święta tuż tuż... Więc najwyższy czas na Pierniczkowe Warsztaty. Każdy miał okazję spróbować swoich sił w dekorowaniu pierniczkow. Nasze zaproszenie przyjęła także grupa uczniów z Szkoła Podstawowa nr 8 w Kołobrzegu. Było gwarno, wesoło i słodko. Wszystkie pierniczki wyglądają przepięknie.

Opracowanie: OkruszekWigilia w "Okruszku"

Uczniowie z klasy III A PP oraz z klasy III B PP przygotowali tradycyjne potrawy wigilijne, które zaprezentowali podczas uroczystego spotkania świątecznego. W magicznej atmosferze zbliżających się świąt, przy wspaniałe nakrytym stole spotkali się uczniowie i uczennice, rodzice oraz Pani Dyrektor i Pani Wicedyrektor. Wszyscy, zgodnie z tradycją, delektowali się smakiem wigilijnych potraw i ciast. Nie zabrakło cudownych kolęd, piosenek świątecznych oraz życzeń dobra, radości i wzajemnej miłości. Składamy serdeczne podziękowania rodzicom uczennic i uczniów za przygotowanie potraw i ciast świątecznych. Wesołych świąt!

Opracowanie: OkruszekDar "Okruszka" dla schroniska

Uczniowie z klasy IIIA i IIIB szkoły przysposabiającej do pracy wraz z rodzicami oraz panią Beatą i Asią w ferworze świątecznych przygotowań pamiętali o bezdomniakach ze Schronisko Reks Kołobrzeg i podarowali im drobne prezenty.

Opracowanie: Okruszek
Grafika: Dar dla schroniskaWybory do Młodziezowej Rady Miasta

Dnia 15.12 odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. Nasz kandydat dzięki dużej frekwencji zdobył odpowiednią liczbę głosów. Możemy śmiało pogratulować w imieniu całej społeczności naszego Ośrodka, ogłaszając jednocześnie, iż wybory wygrał Paweł Połoński, uczeń klasy przysposabiającej do pracy.

Opracowanie: OkruszekPrzedstawienie "Kaczka Dziwaczka"

W dniu dzisiejszym członkowie kabaretu Pend-Do-Lini, działającego przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku, odwiedzili naszych uczniów. Fantastyczne przedstawienie na podstawie wiersza J. Brzechwy "Kaczka Dziwaczka" spotkało się z ogromnym entuzjazmem zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Po przedstawieniu przyszedł czas na wspólny taniec oraz słodki upominek. Na zakończenie nasi uczniowie, reprezentowani przez Lilianę, Piotrka, Wojtka i Kacpra, złożyli życzenia świąteczne w tanecznej formie. Upominki dla artystów przygotowali uczniowie klas IIIA PP i IIIB PP.

Opracowanie: Okruszek


Hipoterapia

Uczniowie z klasy VIII A, IV A i IV B SP wzięli udział w zajęciach hipoterapii w Stadnina Michalski w Budzistowie.
Zajęcia hipoterapeutyczne sfinansowano z darowizny otrzymanej od Telewizji Polskiej S.A w ramach 30 edycji akcji charytatywnej ,,Reklama Dzieciom 2022''.

Opracowanie: OkruszekRoztrzygnięcie konkursu na kartkę bożonarodzeniową

Nasi uczniowie Szkoły Podstawowej Filip Wąsowski i Antoni Marok zostali wyróżnieni dyplomem i słodkim prezentem za udział w konkursie na kołobrzeską kartkę bożonarodzeniową. Gratulujemy laureatom i ich opiekunom. (Na zdjęciu: laureaci konkursu z "Okruszka" i ich rodzice, pani Anna Mieczkowska - Prezydent Miasta Kołobrzeg).

Opracowanie: Krzysztof Biełooki

Grafika: Anna Mieczkowska - Prezydent Miasta Kołobrzeg
(Źródło zdjęcia: ze strony FB Prezydent Miasta Kołobrzeg Anny Mieczkowskiej)Konkurs

Ogłaszamy konkurs na najpiękniej udekorowane drzwi w naszej szkole. Głosowanie odbywa się pod zdjęciami drzwi. Zdjęcie drzwi, które zdobędzie najwięcej polubień, wygrywa. Głosowanie trwa do niedzieli 10.12.2023r. do godziny 20.00.

Roztrzygnięcie (edit):
Konkurs rozstrzygnięty! Dziękujemy za tak wielki odzew, za zaangażowanie i włączenie się w promocję konkursu. Jesteście niesamowici.
Pierwsze miejsce drzwi klasy IIA i IIIB pani Kamilli i pani Kingi, drugie miejsce drzwi klasy IIIA PP i IIIB PP pani Beaty i pani Asi a trzecie miejsce drzwi klasy VIIIA i VIII B pani Ani i pani Moniki. Ogromne gratulacje dla wszystkich!!!
Opracowanie: Zespół do Spraw Promocji OśrodkaRoztrzygnięcie konkursu na projekt breloka z drukarki 3D

Podczas imprezy Mikołajkowej w Hotelu Ikar Plaza w dniu 6 grudnia 2023 roku uczniowie biorący udział w konkursie gazetki szkolnej "Echa Okruszka" na projekt breloka 3D otrzymali nagrody i dyplomy od redaktora gazetki szkolnej "Echo Okruszka" pana Krzysztofa Biełookiego oraz pani dyrektor SOSW "Okruszek" w Kołobrzegu Heleny Rudzis-Gruchały, pani wicedyrektor SOSW "Okruszek" w Kołobrzegu Małgorzaty Mularczyk, pana Starosty Powiatu Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego i pani Prezydent Miasta Kołobrzeg Anny Mieczkowskiej. Projekty breloków zostały zeskanowane przez uczniów, przerobione na obiekty 3D i wydrukowane na drukarce 3D na sprzęcie z projektu "Laboratoria Przyszlości".
Działanie realizowane jest w ramach innowacji pedagogicznej: "Breloki z drukarki 3D", autorstwa Krzysztofa Biełookiego i Kingi Świderskiej.
Nagrodzeni uczniowie, to Wiktor Szafraniec, Filip Fjiołek, Patryk Jarosz, Patryk Konopka, Alicja Hekert.
Laureatom konkursu gratulujemy pomysłów i zachęcamy do udziału społeczności uczniowskiej "Okruszka" w kolejnych konkursach.

Opracowanie: Krzysztof BiełookiWarsztaty dla rodziców

w naszej szkole na zaproszenie p. pedagog Kamilli Winieckiej i p. psycholog Izabeli Michałowskiej zostały przeprowadzone warsztaty dla rodziców, w trakcie których można było podzielić się swoimi doświadczeniami rodzicielskimi oraz rozwinąć swoje umiejętności wychowawcze. Ćwiczenia w połączeniu z praktyczną wiedzą pomogą w pogłębieniu relacji z własnym dzieckiem, rozwiązaniu bądź uniknięciu problemów wychowawczych. Dziękujemy Pani Monice Gielar https://www.facebook.com/csmonikagielar za przeprowadzenie ciekawych warsztatów i zapraszamy na kolejne

Opracowanie: OkruszekPrzedstawienie "Królowa Śniegu"

Uczniowie obejrzeli piękne przedstawienie "Królowa Śniegu" w Bałtyckim Teatrze Dramtycznym. Bilety i transport do Koszalina sfinansowane zostały ze środków Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci I Młodzieży Niepełnosprawnej "Przyjaciele Okruszka". Serdecznie dziękujemy.

Opracowanie: OkruszekPaczki od Fundacji "Uwierzcie w Nas"

6.12 Fundacja "Uwierzcie w Nas" Na Rzecz Osób Którym Wędruje Się Trochę Trudniej zrobiła przemiłą niespodziankę uczniom grupy wychowawczej. W zastępstwie Świętego Mikołaja dzieci obdarował paczkami pan Tomasz Sotyń -wiceprezes Fundacji. Serdecznie dziękujemy.

Opracowanie: OkruszekMikołajki w Hotelu Ikar Plaza

6 grudnia w Ikar Plaza odbyły się Mikołajki. Na zaproszenie pana Mirosława Mielczarka, prezydenta Rotary Club Kołobrzeg mogliśmy bawić się w cudownej atmosferze. Zabawę uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: pani Anna Mieczkowska - Prezydent Miasta Kołobrzeg i pan Tomasz Tamborski starosta kołobrzeski. Dzieci bardzo chętnie fotografowały się z maskotkami - niedźwiedziem polarnym, krówką oraz Asterixem i Obelixem, a przepyszne ciasta i słodki poczęstunek ufundowane przez Sopel Białogardzki Klub Morsów umiliły całe wydarzenie. Po tańcach przyszedł czas na paczki wręczane przez Świętego Mikołaja. Jak co roku uczniowie otrzymali prezenty od państwa Magdaleny i Tomasza Nowackich - Intermarche Kołobrzeg. Serdecznie dziękujemy: Rotary Club Kołobrzeg, Centrum Zdrowia i Wypoczynku IKAR PLAZA Kołobrzeg, Bricomarche Kołobrzeg, Mirpol Sklep , Wydawnictwo Kamera , hurtowni owoców Dragon, Kaja - Produkcja Opakowań.
Dowóz uczniów na Mikołajki sfinansowało Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Przyjaciele Okruszka.

Opracownie: Okruszek
© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego