Kwiecień 2023 - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Kwiecień 2023

WydarzeniaNasi uczniowie na II Przeglądzie Artystycznym Placówek Specjalnych w Sławnie

Grupa naszych utalentowanych uczniów w składzie: Anastazja, Zuzanna, Damian, Marcel wraz z opiekunami, mieli zaszczyt uczestniczyć w II Przeglądzie Artystycznym Placówek Specjalnych w Sławnie. Impreza odbyła się w Sławieńskim Domu Kultury gdzie mogliśmy obejrzeć przygotowane przez uczestników przeglądu przepiękne choreografię taneczne I przedstawienia teatralne. Dziękujemy za miłą atmosferę, słodki poczęstunek, możliwość pokazania swoich zdolności przed szerszą publicznością oraz integrację.

Opracowanie: Paulina Sotyń, Iwona BoguckaII Kołobrzeski Dzień Sportu Osób z Niepełnosprawnościami

Za nami już II Kołobrzeski Dzień Sportu Osób z Niepełnosprawnościami, zorganizowany przez panią Iwonę Bogucką i pana Rodosława Michałowskiego. W naszych zawodach wzięli udział uczniowie naszego Ośrodka, a także zawodnicy z OSW dla DMN im. Marii Grzegorzewskiej w Sławnie a także reprezentanci Zespół Placówek Specjalnych w Sławoborzu. Nie mogło zabraknąć naszych kołobrzeskich maluszków z PM nr 1 im. Juliana Tuwima oraz Miejskie Przedszkole Integracyjne Nr 6 w Kołobrzegu. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem pokonali wszystkie przygotowane przez nas konkurencje. Całe spotkanie przebiegło w cudownej, przemiłej atmosferze.
Nasze zawody nie odbyłyby się gdyby nie wsparcie wielu osób. II Kołobrzeski Dzień Sportu zrealizowany był w ramach współorganizacji z Gminą Miasto Kołobrzeg na czele z Panią Anna Mieczkowska - Prezydent Miasta Kołobrzeg. Ogromne podziękowania składamy wolontariuszom oraz opiekunom z Zespół Szkół Policealnych w Kołobrzegu  MEDYK oraz Zespół Szkół Ekonomiczno - Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu . Obsługą medyczną zajęło się SGR "Paramedic" Kołobrzeg  - dziękujemy. Był to cudowny dzień, nie możemy doczekać się kolejnego takiego spotkania.

Opracowanie: OkruszekZajęcia ruchowe i relaksacyjne "Asany dobre na różne stany"

Uczniowie naszego Ośrodka w dniach 17, 18, 19 kwietnia 2023 roku brali udział w kreatywnych zajęciach ruchowych i relaksacyjnych "Asany dobre na różne stany" prowadzone przez mgr fizjoterapii, nauczycielkę jogi i medytacji panią Ewelinę Żurowicz Fundacja Mandala Joga   Celem zajęć było poznanie nowych technik terapeutycznych, płynne łączenie ruchu z oddechem, dążenie do świadomego i zdrowego ruchu w Asanie, doświadczanie wibracji mis kryształowych. Uczniowie mieli okazję do poznania i przećwiczenia wybranych pozycji jogi - Asany, brali udział w zabawach ruchowych z elementami jogi z użyciem specjalistycznych kart. Zajęcia zakończyły się relaksacją i głębokim rozluźnieniem przy wibracjach mis kryształowych i dźwięków dzwoneczków koshi. Uczestnicy zajęć podziękowali profesjonalnej prowadzącej własnoręcznie wykonaną kartką. Mamy nadzieję, że to nie było ostatnie spotkanie.

Opracowanie: OkruszekKonkurs "Fryzura z papieru"

Wśród wielu ciekawych fryzur z papieru jury wytypowało do I miejsca pracę Adriana. Gratulacje!

Opracowanie: Irena Kołodziej-WałęskaProjekt Artystyczny Dzień Fryzur z Papieru

Nasza szkoła bierze udział w Projekcie Artystycznym Dzień Fryzur z Papieru. W związku ze zbliżającym się Dniem Ziemi uczniowie, wychowawcy i pracownicy szkoły wykazali się postawą proekologiczną i podczas wspaniałej zabawy przygotowali ciekawe i różnorodne fryzury z papieru. Następnie, niczym zawodowi celebryci pozowali na ściance do zdjęć. Podsumowaniem będzie film ogólnopolski z udziałem naszych uczniów. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą zabawę.

Opracowanie: Irena Kołodziej-WałęskaZajęcia hipoterapeutyczne w Stadninie Koni w Budzistowie

Zadanie współfinansowane ze środków otrzymanych z dotacji budżetu Gminy
Miasto Kołobrzeg w wyniku rozstrzygniętego otwartego konkursu ofert o wsparcie realizacji zadania publicznego w 2023 r.

Opracowanie: OkruszekWarsztaty malowania jajek

W przedświątecznym nastroju uczniowie wraz z nauczycielami i wszystkimi pracownikami uczestniczyli w warsztatach pt. Malowanie pisanek. Wszyscy poznali technikę malowania pisanek woskiem. Warsztaty prowadziła Pani Kamilla i Pani Halina. Celem warsztatów było kultywowanie tradycji wielkanocnych oraz integracja całej społeczności szkolnej.

Opracowanie: Kamilla WInieckaWielkanoc w "Okruszku"

Wielkanoc pachnie wiosną, żurkiem i mazurkami.  W ten magiczny, przedświąteczny czas w kawiarence  spotkali się uczniowie i pracownicy, aby cieszyć się swoim towarzystwem podczas degustacji tradycyjnych potraw wielkanocnych. Pani Dyrektor życzyła wszystkim radosnych, spokojnych świąt.

Opracowanie: OkruszekWielkanocne palmy

Uczniowie klas IV a i VIa podczas zajęć wykonywali wielkanocne palmy i ćwiczyli umiejętności artystyczno-manualne.

Opracowanie: Okruszek
© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego