Styczeń 2023 - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Styczeń 2023

WydarzeniaGrafika Mistrzowie energii

Podsumowanie konkursu plastycznego pod hasłem: "Oszczędzamy energię"

Zapraszamy do obejrzenia filmu będącego podsumowaniem szkolnego konkursu plastycznego pod hasłem: "Oszczędzamy energię" w ramach kampanii "Mistrzowie energii" #mistrzowieenergiichallenge #MistrzowieEnergii #mistrzowieenergiiose #OSE

Jak się podobało, daj łapkę w górę i suba! 🙂

Więcej na temat kampanii: https://mistrzowieenergii.pl/

Opracowanie: Krzysztof Biełooki
Zespół do Spraw Promocji Ośrodka
Film: roztrzygnięcie konkursu o oszczędzaniu energii w ramch kampanii: "Mistrzowie energii"Karnawał w internacie

Wspólna zabawa karnawałowa przyniosła wiele radości naszym wychowankom,a towarzyszące emocje i radość pozostaną zapewne na długo w ich pamięci.

Opracowanie: InternatZajęcia w Bibliotece Dziecięcej w Kołobrzegu

Kolejny raz uczniowie szkoły podstawowej odwiedzili Bibliotekę Dziecięcą. Dzieci słuchały zimowych opowieści: o chłopcu, który zaprzyjaźnił się z pingwinem, o małym niedźwiadku, który nie chciał spać. Nie zabrakło również znanych i lubianych baśni, przedstawionych w formie teatru narracyjnego kamishibai: „Królowej Śniegu” i „Pani Zamieci”. Zwieńczeniem pobytu były piękne kreatywne prace, wykonane pod czujnym okiem pani Agaty. Dziękujemy, do zobaczenia w marcu.

Opracowanie: OkruszekNiespodzianka dla Babci i Dziadka

Z okazji Dnia Babci i Dziadka wychowankowie internatu przygotowali niespodziankę. Wykonali kartki z życzeniami, którymi obdarują swoich Dziadków.

Opracowanie: InternatWyjście do kina

Wtorkowe wyjście do kina " Wybrzeże" w Kołobrzegu. Obejrzeliśmy film pt: " Kot w butach: Ostatnie życzenie".

Opracowanie: InternatZbiórka elektrośmieci w "Okruszku"
Plakat: Zbióka elektrośmieci w "Okruszku"


Nagroda w ramach konkursu #codeweek2023

Uczniowie klasy IV A SP rozpakowali nagrodę dla "Okruszka", otrzymaną w ramach konkursu: CodeWeek "1000 pierwszych organizatorów". W środku znajdował się zestaw 10 gier CodyRoby.
Nagrodę otrzymaliśmy za udział w Europejskim Tygodniu Kodowania (#codeweek2023).
Dziękujemy :)

Opracowanie: Krzysztof Biełooki
Prezent w ramach #codeweek2023


"Mała Syrenka"

Dziś zawitał do nas Qinoteatr Pasja z Bielska - Białej z przedstawieniem "Mała Syrenka".

Opracowanie: OkruszekZbiórka charytatywna

W grudniu na terenie naszego ośrodka została zorganizowana zbiórka środków opatrunkowych i pielęgnacyjnych na rzecz Hospicjum Stacjonarnego w Kołobrzegu.  W akcję włączyli się uczniowie wraz z rodzicami i pracownicy. W krótkim czasie udało się zebrać środki opatrunkowe i odkażające,  ręczniki i chusteczki jednorazowe, które wpłyną na podniesienie komfortu funkcjonowania osób chorych oraz personelu medycznego. Zebrane środki osobiście spakowali i dostarczyli na teren Hospicjum uczniowie z klasy III A PP oraz uczniowie z klasy III B PP. To kontynuacja naszej współpracy z Hospicjum. Składamy szczególne podziękowania rodzicom uczniów, którzy zaangażowali się w zbiórkę.

Opracowanie: Irena Kołodziej-Wałęska
Szkolne Koło WolontariatuRoztrzygnięcie konkursu gazetki szkolnej "Echo Okruszka"

Rozstrzygnięty został konkurs gazetki szkolnej: "Echo Okruszka" i Zespołu do Spraw Promocji Ośrodka na plakat o oszczędzaniu energii w ramach  kampanii "Mistrzowie energii" (#mistrzowieenergiichallenge #MistrzowieEnergii #mistrzowieenergiiose #OSE).
Od listopada 2022 roku w szkole prowadzone są działania propagujące w środowisku szkolnym i pozaszkolnym rozmaite formy oszczędzania energii. Jednym z nich był konkurs gazetki szkolnej, który miał na celu podniesienie świadomości ekologicznej i ekonomicznej, wyrażonej poprzez plakaty informacyjne.
W kategorii indywidualnej I miejsce zajął Wiktor z klasy IV A SP, II miejsce Alicja z klasy III B SP i III miejsce Patryk z klasy VIII A SP.  Z pośród wszystkich 12 zespołów klasowych w kategorii grupowej miejsce I zajęła klasa II B PP, II miejsce klasa III A PP, III miejsce klasa VIII B SP.
Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody, a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy i "słodkie" nagrody pocieszenia.
Wybór nagrodzonych prac był trudny, ponieważ wszystkie były wykonane starannie i pomysłowo. Cieszy nas wielkie zaangażowanie uczniów, nauczycieli i także rodziców uczniów.

Opracowanie: Krzysztof Biełooki
© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego