Październik 2023 - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Październik 2023

Grupa wychowawcza > Wydarzenia rok szkolny 2023-2024Trening kulinarny

Jesień w kuchni. Wychowankowie podczas treningu kulinarnego przygotowali ciasto z jabłkami i malinami  Wszyscy dzielnie pracowali. Na koniec razem zasiedli do jesiennie udekorowanego stołu i delektowali się efektem swojej pracy. Było pysznie.
Opracowanie: InternatWyjście na kołobrzeski cmentarz

Wychowankowie internatu wybrali się na kołobrzeski cmentarz, celem było uczczenie pamięci zmarłych. Była to okazja do powspominania tych, którzy odeszli. Wychowankowie zapalili znicze na grobach Żołnierzy, Sybiraków, Pracowników Oświaty. Opracowanie: internatWyjście do kawiarni Widokówka

Wychowankowie internatu wybrali się w czwartkowe popołudnie na jesienną herbatkę do kawiarni Widokówka,która mieści się na 12 piętrze w hotelu Perła Bałtyku. Mieli okazję samodzielnie złożyć zamówienie i uregulować rachunek.
Była to okazja do poćwiczenia zachowania w miejscach publicznych oraz bezpiecznego poruszania się po drodze.
Opracowanie: InternatWycieczka do Urzędu Pocztowego w Kołobrzegu

18 października obchodzimy Dzień Poczty Polskiej. Z okazji tego świata wychowankowie internatu wybrali się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego w Kołobrzegu. Z wielkim zainteresowaniem oglądali pomieszczenia poczty, mogli zaobserwować pracę urzędnika pocztowego i uświadomić sobie jak wielkie znaczenie ma ten urząd w życiu codziennym. Bardzo dziękujemy Pani Kornelii za poświęcony czas.
Opracowanie: InternatModele z zapałek - wystawa

Wychowankowie internatu wybrali się do ratusza miejskiego gdzie w Centrum Informacji Turystycznej oglądali wyjątkową wystawę Stanisława Bogacza, kołobrzeżanina, który od prawie 50 lat tworzy z zapałek miniatury regionalnych obiektów.
Opracowanie: InternatJesienne wianki

Wychowankowie podczas popołudniowych zajęć w internacie stworzyli wianki z jesiennych darów przyrody.Jesień zawitała w internacie już na dobre.
Opracowanie: Internat


Jesień w kuchni

Jesień zagościła w naszej kuchni.W internacie podczas treningu kulinarnego wychowankowie przygotowali pieczone gruszki z miodem, rodzynkami i cynamonem. Było bardzo pysznie.

Opracowanie: InternatGofry

Jesienne popołudnia sprzyjają pichcenie. Nasi młodzi kucharze przygotowali pyszne gofry bezglutenowo-dyniowo.

Opracowanie: Irena Kołodziej-Wałęska"Jesienne rozgrywki sportowe"

Wykorzystując ostatnie ciepłe dni nasi mali i więksi sportowcy szlifowali swoje umiejętności w grze w siatkówkę i koszykówkę. Dziewczęta zaś po ćwiczeniachgimnastycznych podziwiały piękno wczesno jesiennej przyrody.

Opracowała: Irena Kołodziej-Wałęska
© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego