Luty 2024 - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Luty 2024

Wydarzenia23 lutego obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

Depresja to bardzo podstępna i wyniszczająca choroba. Czasem trudno bowiem rozpoznać po naszych bliskich i znajomych, gdzie kończy się zwykłe przygnębienie i smutek, a zaczyna depresja. Edukacja na temat zdrowia psychicznego ma na celu pomóc uczniom zrozumieć i dowiedzieć się jak radzić sobie z depresją oraz innymi problemami psychicznymi. Klasa VIII a podczas zajęć rozwijających kreatywność wykonała plakat informacyjny, aby podnieść świadomość wśród uczniów.

Opracowanie: pani pedagog szkola Kamilla WinieckaHipoterapia

Klasa VIIIA wzięła udział w zajęciach hipoterapii w Stadnina Michalski w Budzistowie. Zajęcia hipoterapeutyczne sfinansowano z darowizny otrzymanej od Telewizji Polskiej S.A w ramach 30 edycji akcji charytatywnej ,,Reklama Dzieciom 2022".

Opracowanie: OkruszekZapraszamy na drugi odcinek TV Okruszek kulinarnie:
"Przepis na pastę jajeczną z tuńczykiem i ogórkiem"

Pomysł, realizacja, nagranie: Krzysztof Biełooki i Marta Staszczak.
Wystąpili: uczniowie SOSW “Okruszek” w Kołobrzegu - Wiktor i Kacper
Montaż, oprawa graficzna, dźwięk i muzyka: Krzysztof Biełooki.
Redakcja TV Okruszek: uczniowie oraz Zespół do Spraw Promocji Ośrodka.

Opracowanie: Krzysztof Biełooki
Film: TV Okruszek kulinarnieStadnina Michalski w Budzistowie

Klasy III A, IIA, IVA, IV A i IV B wzięły udział w zajęciach hipoterapii w Stadnina Michalski w Budzistowie. Zajęcia hipoterapeutyczne sfinansowano z darowizny otrzymanej od Telewizji Polskiej S.A w ramach 30 edycji akcji charytatywnej ,,Reklama Dzieciom 2022''.

Opracowanie: OkruszekWarsztaty walentynkowe

W dniach 12-14.02.2024 r. odbyły się w naszej szkole Walentynkowe Warsztaty Artystyczne, podczas których uczniowie mieli okazję samodzielnie lub z niewielkim wsparciem wykonać miłosną kartkę przestrzenną z wykorzystaniem stempli silikonowych. Wspaniała zabawa połączona z nauką stemplowania i komponowania kartki przyniosła wiele radości dzieciom i pozwoliła zdobyć nowe umiejętności. Warsztaty zostały sfinansowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Przyjaciele Okruszka”.

Opracowanie: OkruszekDzień św. Walentego

Dzień św. Walentego w naszej szkole obchodzony był na różne sposoby, oczywiście z naciskiem na przyjaźń i miłość. Klasa VIII a przygotowała wcześniej plakat walentynkowy i pudełko, do którego wszyscy uczniowie wrzucali kartki. Już od samego rana po szkole kursowała walentynkowa poczta – roznoszone były walentynkowe karteczki, liściki, lizaki, oczywiście z serduszkami! Wśród społeczności szkolnej królował kolor czerwony. Celem tego dnia było zachęcanie uczniów do okazywania uczuć innym osobom, kolegom, koleżankom,  nauczycielom i pracownikom szkoły.

Opracowanie: OkruszekPraktyki wspomagane w Muzeum Bursztynu

Uczniowie z klasy IIIA PP i III B PP podczas praktyk wspomaganych w Muzeum Bursztynu Kołobrzeg, pakowali bursztynowe mydełka i przyklejali certyfikaty. Po zajęciach w muzeum uczniowie pożegnali Karnawał pyszną pizzą w restauracji.

Opracowanie: OkruszekStartuje z nowym projektem - TV Okruszek kulinarnie

Co roku w dniu 9 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was drodzy widzowie film z przepisem na "Domową pizzę".
Zapraszamy i życzymy smacznego oglądania nowego podcastu na Youtube - TV Okruszek kulinarnie!

Opracowanie: Krzysztof Biełooki
Przepis na domową pizzę.Bal karnawałowy w Szkole Podstawowej nr 8 w Kołobrzegu

Dzisiaj nasi uczniowie bawili się na Balu Karnawałowym w  Szkoła Podstawowa nr 8 w Kołobrzegu. Rodzice zadbali o piękne stroje, więc na balu tańczyły księżniczki, wróżki, żołnierze, policjanci, superbohaterowie oraz wiele innych postaci z bajek i filmów. Razem z nami w zabawie uczestniczyli uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas pod opieką pani Doroty Spychalskiej. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tej wspaniałej zabawy: panu dyrektorowi Adam Swat, kadrze pedagogicznej SP8 i uczniom SKC. Bal w "Ósemce" to już nasza karnawałowa tradycja, pierwszy raz bawiliśmy się wspólnie 15 lat temu.

Opracowanie: OkruszekKarnawał z "Florentynką"

Słodkie pożegnanie Karnawału z "Florentynką". Uczniowie z klas przysposabiających do pracy ugościli wszystkich smakoszy karnawałowych rozmaitości. Dania i desery cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i sprzyjały szybkiej konsumpcji. To była prawdziwa uczta kulinarna, której towarzyszyła wspaniała zabawa przy muzyce.

Opracowanie: OkruszekZajęcia kulinarne - kawiarenka "Florentynka"

Uczniowie z klasy III A PP  i III B PP podczas zajęć kulinarnych przyrządzili przepyszne sałatki, pasty kanapkowe, faworki, pączki i ciasta. Wszystkie te smakowitości będą dostępne w karnawałowej kawiarence "Florentynka" w dniu 6 lutego 2024 r. Zapraszamy serdecznie.

Opracowanie: Okruszek
© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego