Listopad 2017 - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Listopad 2017

Archiwum > Wydarzenia > 2017
 Program „Twoje dane - Twoja sprawa”

Nasza szkoła w roku szkolnym 2017/2018 realizuje we współpracy z  Generalnym Inspektorem Danych Osobowych program „Twoje dane - Twoja sprawa”. Podstawowym celem Programu jest poszerzenie oferty edukacyjnej placówki o treści związane z ochroną danych osobowych i prawem do prywatności.
Cel ten będzie realizowany poprzez następujące cele szczegółowe:
wzrost wiedzy nauczycieli o stanie prawnym ochrony danych osobowych w Polsce;
podniesienie kompetencji nauczycieli w obszarze kształtowania wśród uczniów wiedzy i umiejętności związanych z ochroną danych osobowych i prawem każdego człowieka do prywatności;
poszerzenie warsztatu metodycznego nauczycieli, doradców;
poszerzenie wiedzy uczniów na temat poszanowania praw człowieka, w tym szczególnie prawa do prywatności i ochrony danych osobowych;
kształtowanie wśród uczniów świadomej i odpowiedzialnej postawy obywatelskiej.
Pierwszym działaniem podjętym w ramach programu były zajęcia pod hasłem „Dlaczego nie warto mówić wszystkiego?”. Uczniowie dowiedzieli się, jakie niebezpieczeństwo czeka na osoby, które nierozważnie udostępniają swoje dane osobowe.

Opracowanie: Marta StaszczakAndrzejki

W piątkowy poranek, w naszym ośrodku odbyło się spotkanie andrzejkowe. Uczniowie bawili się w towarzystwie "wróżek i czarodziejów" z Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu. Dużym zainteresowaniem cieszyła się zabawa „Gwiazdy przyszłości” oraz tradycyjne „Lanie wosku”. Największą atrakcję stanowił jednak, ogłoszony tydzień wcześniej, konkurs na najciekawiej ustrojoną salę andrzejkową. Nagrodą za zajęcie trzech pierwszych miejsc były domowe ciasta. Jury miało bardzo trudne zadanie, ponieważ poziom wystroju i dekoracji sal był bardzo wyrównany.
Za świetną zabawę dziękujemy młodzieży z klas psychologiczno-pedagogicznych oraz  pani pedagog Małgorzacie Rogoży.

Opracowanie: Irena Kołodziej-WałęskaVIII Przegląd Twórczości Osób Którym Wędruje Się Trochę Trudniej

Wyjątkowa atmosfera, organizatorzy otwarci na potrzeby wszystkich uczestników oraz pomoc wielu osób o wielkich sercach, to wizytówka VIII już Przeglądu Twórczości Osób „Którym Wędruje Się Trochę Trudniej”. Dziękujemy fundacji „UWIERZCIE W NAS” za możliwość zaprezentowania szerszej publiczności układu choreograficznego pt. „Wyspa przyjaźni”, w wykonaniu uczestników koła tanecznego. Artyści starali się tańcem przesłać obecnym myśl przewodnią – PRZYJAŹŃ – która była obecna w występach wszystkich zespołów.

Opracowanie: Paulina Sotyń
 Edukacja w terenie -  szkółka leśna

14 listopada klasy: VI b, II- III a, i  II-III b gimnazjum były na wycieczce w Szkółce leśnej Włościbórz Nadleśnictwa Gościno. Ile tajemnic skrywa las dowiedzieliśmy się obserwując to, o czym opowiadał nam pan leśniczy. To był naprawdę interesujący spacer i opowieść o różnorodnych gatunkach drzew, zwyczajach leśnych zwierząt: od jeleni, poprzez ptaki, do korników drukarzy. Dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawych rzeczy np. skąd bierze się tlen na Ziemi, jak poznać, że drzewo jest chore, w jaki sposób dzięcioł wyjada z szyszki nasiona i o tym, co w runie leśnym piszczy… Bardzo pouczający był pokaz budowy budki lęgowej dla ptaków. Z pomocą pana leśniczego udało nam się zbudować  budkę, którą umieścimy na drzewie na naszym boisku szkolnym. Mamy nadzieję, że wiosną zamieszka tam jakaś ptasia rodzinka. Po energetycznej wycieczce po lesie odpoczynek przy grillu, w towarzystwie miłych gospodarzy był niezwykle przyjemny.

Opracowanie: Dorota Filipczak – Wojnicz
© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego