Luty 2017 - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Luty 2017

Archiwum > Wydarzenia > 2017Góra Grosza’2016

Jeszcze przed feriami wysłaliśmy naszą Górę Gorsza do Towarzystwa Nasz Dom, który jest organizatorem akcji. Zebrana góra groszy w ośrodku ważyła 13,7 kg. Najwięcej groszy uzbierali:
·        Beata Nowak, klasa VI SP,
·        Paulina Sikorska, klasa II G,
·        Damian Laskowski, klasa III G,
·        oraz całościowo klasa I-III E Gimnazjum.
Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękuję i zapraszam za rok.

Opracowanie:  Elżbieta Wolska-GręboszBezpieczne ferie

W Okruszku odbył się apel pod hasłem „Bezpieczne ferie” z gościnnym udziałem funkcjonariusza kołobrzeskiej Straży Miejskiej, który przypomniał uczniom numery alarmowe oraz zaprezentował, jak zachować się w przypadku ataku psa. Uczniowie uczestniczyli w wielu ciekawych zadaniach i konkurencjach mających na celu utrwalenie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.

Opracowanie: Aleksandra Politowska
 Koncert muzyczny

W poniedziałek 06.02.2017 w SOSW „Okruszek” odbył się koncert muzyczny pt. „Muzyczne podróże”. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania najbardziej znanych utworów muzycznych z różnych stron świata, granych na flecie poprzecznym, pianinie elektrycznym, saksofonie i klarnecie. Razem z muzykami wędrowali do Czech, Hiszpanii, Chin, Rosji, Francji, Niemiec. Koncert zakończył się polskim tańcem narodowym – Krakowiakiem.

                                                                                                             Opracowanie: Wojciech BuszkaMajsterkowo

Dzisiaj uczestniczyliśmy w warsztatach „Majsterkowo” w Castoramie. Po obejrzeniu krótkiej prezentacji na temat drewna rozpoczęły się zajęcia warsztatowe. Uczniowie podzieleni na dwie grupy mogli skleić zabawkowy pociąg, a starsi własnoręcznie zbić drewnianą skrzynkę na narzędzia. Zajęcia wyjątkowo nam się podobały, prowadzący zajęcia stworzyli niezwykle przyjazną i miła atmosferę.

Film z warsztatów --- otwórz (facebook)

Opracowanie: A. Politowska


Bal karnawałowy

We wtorek 07.02.2017 odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr8  w Kołobrzegu, gdzie bawiliśmy się na balu karnawałowym. Był to już dwunasty bal zorganizowany wspólnie  ze Szkolnym Kołem Caritas działającym w SP nr 8. Zabawa  rozpoczęła się występem  Zespołu Tańca „Algi”. Następnie przyszedł czas na nasze pląsy - „kaczuchy”, „jedzie pociąg”, tańce w parach, a nawet popisy solowe. Nie zabrakło również pysznych ciast, chipsów, przekąsek i napojów. Dziękujemy wszystkim, którzy umożliwili nam uczestniczenie we  wspaniałym balu karnawałowym. Pani Teresie Jóźwik i jej podopiecznym ze Szkolnego Koła Caritas za wspólną zabawę, przygotowanie poczęstunku, dekorację sali, a przede wszystkim za życzliwość i otwarte serce. Pani dyrektor SP nr 8 Małgorzacie Markiewicz za użyczenie nam sali gimnastycznej i możliwość udziału we wspólnej zabawie karnawałowej. Dziękujemy również pani Halinie Puc i Zespołowi Tańca „Algi” za uświetnienie naszego balu pięknymi tańcami. Bardzo nam się podobało i za wszystko jesteśmy Wam wdzięczni.

Opracowanie: Wojciech Buszka
© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego