Luty 2019 - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Luty 2019

Archiwum > Wydarzenia > 2019
 „Wraki Kołobrzegu czyli nasze morskie dziedzictwo”

20.02.2019 uczniowie SOSW „Okruszek” uczestniczyli w lekcji pt. „Wraki Kołobrzegu czyli nasze morskie dziedzictwo”. Lekcja była związana  z zakończonym już projektem badawczo-edukacyjnym Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Badania przeprowadzono w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego: „Ochrona zabytków archeologicznych 2018”. Zajęcia miały na celu zapoznanie z historią nurkowania w dziejach ludzkości oraz przybliżenie  wiedzy o współczesnym i zabytkowym sprzęcie do nurkowania. Prowadzący zajęcia przedstawił  również wyniki prowadzonych w okolicach Kołobrzegu podwodnych prac archeologicznych na dnie Bałtyku. Uczniowie mieli również możliwość  obejrzenia wystawy polskiego malarza  marynisty Adama Werki.
 
 

Opracowanie: Wojciech Buszka


„Trzeba życzliwości i dobroci, aby pomagać.
Trzeba wielkości ducha, aby pomagać bezinteresownie”.

ZBIÓRKA PUBLICZNA

Z inicjatywy  Starosty Kołobrzeskiego  - Pana Tomasza Tamborskiego, w dniu 17 lutego 2019r., podczas Kołobrzeskiej Gali Biznesu i Ekorozwoju – Perły Powiatu, została przeprowadzona zbiórka publiczna. Dzięki hojności osób wpłacających środki finansowe, udało się zebrać kwotę w wysokości 3 456,00 zł.
W mieniu podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Przyjaciele Okruszka”, składamy serdeczne podziękowania na ręce Pana Tomasza Tamborskiego – Starosty Kołobrzeskiego oraz ludziom dobrej woli, których życzliwość i bezinteresowność pozwoli na realizację przedsięwzięć rehabilitacyjnych, terapeutycznych i edukacyjno – kulturalnych zmierzających do tworzenia optymalnych warunków wszechstronnego rozwoju psychofizycznego dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie.

Nazwa zbiórki: „Przyjaciele dla Okruszka”.

Cel zbiórki: Zbiórka na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie ma realizację przedsięwzięć rehabilitacyjnych, terapeutycznych i edukacyjno – kulturalnych, zmierzających do tworzenia optymalnych warunków wszechstronnego rozwoju psychofizycznego.

Organizator zbiórki: Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci  Młodzieży Niepełnosprawnej „Przyjaciele Okruszka”.

Numer zbiórki: 2019/213/OR

Opracowanie: Beata Rebelska
© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego