Maj 2019 - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Maj 2019

Archiwum > Wydarzenia > 2019Zajęcia na pływalni - MOSiR w Kołobrzegu- basen-  Milenium

Od maja 2019 ruszył ponownie  projekt profilaktyczno – terapeutyczno – wychowawczy sfinansowany ze środków budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg. Celem projektu jest  nauka pływania elementarnego z zastosowaniem elementów metody Halliwick, ogólny rozwój sprawności fizycznej, wytrzymałości, koordynacji i szybkości. Usprawnianie i stymulowanie układu nerwowego, układu oddechowego i układu mięśniowo-szkieletowo- wiązadłowego. Projekt dostosowany jest do możliwości psychoruchowych uczniów. Zajęcia mają charakter ogólnorozwojowy i odbywają się na pływalni ze szczególnym uwzględnieniem ćwiczeń rozwijających sprawność ruchową w wodzie z generalizacją jej w życiu codziennym.  Projekt realizowany będzie do listopada 2019 roku.  
Zajęcia odbywają się na pływalni „ Milenium” dwa razy w tygodniu.  

Osoba odpowiedzialne za realizacje projektu: Wojciech Buszka, Rodosław MichałowskiRegionalny Miting Lekkoatletyczny Olipiad Specjalnych Regionu Zachodniopomorskiego

22 maja w Regionalnym Mityngu Lekkoatletycznym Olimpiad Specjalnych Regionu Zachodniopomorskiego w Szczecinie nasi uczniowie odnieśli spektakularne sukcesy. Eryk złoty medal w biegu na 100 m i 400 m, Brajan złoty medal w skoku dal i złoty medal na 200 m, Anastazja złoty medal w skoku w dal. Dominik II miejsce w biegu na 200 m, Paweł II miejsce w skoku w dal. W sztafecie nasi zawodnicy zdobyli I miejsce. Zawodników przygotował pan Stanisław Kozicki i Rodosław Michałowski. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.

Opracowanie: Stanisław KozickiKolejne zajęcia z samoobrony w ramach projektu sfinansowanego przez Gminę Miasto Kołobrzeg
"Sobą być i dobrze bez alkoholu żyć!"

W poniedziałek zakończyliśmy mini kurs z samoobrony. Poznaliśmy nowe, proste, ale skuteczne chwyty, które mają nam pomóc wyjść z opresji. Wychowankowie otrzymali certyfikaty, a Panu Leszkowi wręczyliśmy nasze podziękowania. Atmosfera zajęć była koleżeńska, a to sprzyjało wytrenowaniu umiejętności samoobrony.
Zobaczcie sami!

Opracowanie: Elżbieta Wolska-GręboszMuzeum Bursztynu

Klasa VII B i I PP wzięły udział w warsztatach wiedzy o bursztynie w Muzeum Bursztynu. W pracowni szlifierskiej poznali w jaki sposób następuje obróbka bursztynu. Zbiory zgromadzone w Muzeum zachwyciły wszystkich.

Opracowanie: Monika Tyszkiewicz-Machnio"Sobą być i dobrze bez alkoholu żyć!"

Zajęcia z samoobrony w ramach projektu sfinansowanego przez Gminę Miasto Kołobrzeg "Sobą być i dobrze bez alkoholu żyć!"
Hasło "Bezpieczeństwo ponad wszystko!" miało dziś szczególne znaczenie, bowiem na zajęciach gościliśmy Pana Leszka Misiarka instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością samoobrona. Mogliśmy przećwiczyć proste chwyty, które mogą umożliwić nam skuteczną reakcję w chwili zagrożenia. Zdobyte umiejętności na pewno dodadzą nam pewności siebie w sytuacji, w której grozi nam niebezpieczeństwo. Panu Leszkowi Misiarkowi serdecznie dziękujemy!

Opracowanie: Elżbieta Wolska-GręboszRealizacja zajęć hipoterapeutycznych
jako formy rehabilitacji dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie

Od 06 maja 2019r. do 26 listopada 2019r. w stadninie koni w Budzistowie – hipodrom do prowadzenia zajęć hipoterapeutycznych, odbywają się zajęcia hipoterapeutyczne dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie.

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych z dotacji budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg w  wyniku rozstrzygniętego otwartego konkursu ofert o wsparcie realizacji zadania publicznego w 2019 roku.

Celem prowadzenia oraz udziału dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w zajęciach hipoterapeutycznych jako formy aktywnej rehabilitacji ruchowej i społecznej, jest ruchowe i korekcyjne tworzenie optymalnych warunków wszechstronnego rozwoju zmierzających do  eliminowania, w miarę możliwości, przejawów zaburzeń uniemożliwiających prawidłowy rozwój psychofizyczny. Zakładane cele realizowane będą poprzez udział dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w zajęciach z hipoterapii, która jest metodą  doskonale uzupełniająca wszystkie inne oddziaływania profilaktyczne, edukacyjne, rewalidacyjne i rehabilitacyjne a jej uniwersalność polega na jednoczesnym oddziaływaniu na sferę zdrowotną, ruchową, emocjonalną, społeczną, intelektualną i sensoryczną.

Organizatorem zajęć hipoterapeutycznych jest Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Przyjaciele Okruszka” działające przy  Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym „Okruszek”.

Opracowanie: Beata Rebelska"Zajęcia z alkogooglami i narkogooglami" w ramach projektu sfinansowanego przez Gminę Miasto Kołobrzeg
"Sobą być i dobrze bez alkoholu żyć!"

Spotkanie z st.sierż. Danielem Kolasińskim, Panią Katarzyną Kałużną-Urbaś z Powiatowej Komendy Policji w Kołobrzegu i pracownikiem SANEPID-u Panią Agnieszką Sulecką to łączenie przyjemnego z pożytecznym. Oprócz pogadanki do tyczącej profilaktyki alkoholizmu i narkomanii były zajęcia praktyczne z wykorzystaniem alko- i narko-googli. Zadania dla niektórych okazały się trudne, a dla niektórych dość łatwe, a dotyczyły: przybijania piątki, podawania i odbierania piłki, otwierania i zamykania drzwi na klucz oraz chodzenia po linii prostej.
To było naprawdę interesujące spotkanie. Zobaczcie sami!

Opracowanie: Elżbieta Wolska-GręboszProjekt sfinansowany przez Gminę Miasto Kołobrzeg
„Sobą być i dobrze bez alkoholu żyć!”

W poniedziałek zaczęliśmy realizację projektu zajęciami profilaktycznymi "Jestem sobą! Nie piję alkoholu". Wspólnie doszliśmy do wniosku, że do dobrej zabawy nie jest potrzebny alkohol.
W czwartek kolejne zajęcia, tym razem z samoobrony.

Opracowała:  Elżbieta Wolska-Grębosz„Książka oknem na świat”

14 maja w naszej placówce odbyło się spotkanie „Książka oknem na świat”. Pani  Ania  i Ola przybliżyły dzieciom historię powstania książki za pomocą prezentacji multimedialnej, a następnie zachęciły do uczestnictwa w przygotowanych zadaniach. Była „bajkowa skrzynka”, „maszynka z zagadkami” oraz „wędrówka po krainie baśni i bajek”, do której uczniowie  przygotowywali się pod okiem swoich wychowawców w zespołach klasowych. Pomiędzy zadaniami dzieci usłyszały kilka ciekawostek związanych z książkami, m. in. gdzie została wydana największa książka, ile kosztuje najdroższa książka, a także jaka książka jest  najpopularniejsza na świecie.

Podsumowaniem spotkania było rozdanie zakładek do książki z wyjaśnieniem do czego służy zakładka oraz życzenia „miłej zabawy z książką”.

Opracowanie: Anna Leśniewska
© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego