Murale i graffiti - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Murale i graffiti

Archiwum > Innowacje, projekty, programy > Innowacja "Zastosowanie komputerów do tworzenia sztuki i rzeczy użytkowych" 2022-2023


Mural "Nasi uczniowie". Maj 2022

W piątek (20.05.2022) ukończony został mural, pt. "Nasi uczniowie" autorstwa Krzysztofa Biełookiego, nauczyciela SOSW "Okruszek" w Kołobrzegu. Mural wykonali uczniowie podczas zajęć w ramach innowacji pedagogicznej: "Wykorzystanie komputerów do tworzenia sztuki i rzeczy użytkowych". Na muralu znajduje się kod QR z linkiem do strony internetowej "Okruszka". Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszej pracy.

Opracowanie: Krzysztof Biełooki


Tworzenie muralu. Maj 2022

W ramach innowacji pedagogicznej: "Wykorzystanie komputerów do tworzenia sztuki i rzeczy użytkowych" realizowany jest mural: "Nasi uczniowie". Uczniowie mieli okazję poznać technikę powstawania muralu przy zastosowaniu komputera i rzutnika, a następnie będą go malować według szkicu.

Opracowanie: Krzysztof Biełooki


Projektowanie muralu. Marzec/Kwiecień 2022

Trwają prace nad muralem autorstwa Krzysztofa Biełookiego tworzonego w ramch innowacji pegogicznej: "Wykorzystanie komputerów do tworzenia sztuki i rzeczy użytkowych".  Mural będzie zawierał logo szkoły i kod QR, który będzie odnośnikiem do szkolnej strony internetowej www.soswokruszek.pl. Przygotowywany jest także mur, na którym powstanie praca - mur zostanie otynkowany, zagruntowany i pomalowany na biało farbą elewacyjną. Namalowaniem muralu zajmą sie uczniowie "Okruszka" pod opieką Krzysztofa Biełookiego i Dariusza Wojciechowskiego. Do rozrysowania muralu wykorzystany zostanie rzutnik.

Opracowanie: Krzysztof BiełookiUczniowie poznają pojęcia "mural" i "graffiti". Marzec 2022

W ramach innowacji pedagogicznej "Wykorzystanie komputerów do tworzenia sztuki i rzeczy użytkowych" realizowany był temat z działu: "Murale i graffiti". Uczniowie poznali pojęcia "mural" i "graffiti" na podstawie zdjęć prac artystów, np. murale Banksy'ego lub mural Natalii Rak "Dziewczynka z konewką", obejrzeli film o tworzeniu graffiti - od projektu do wykonania oraz wykonali własne projekty z napisem WIOSNA. Zajęcia mają na celu przygotowanie uczniów do stworzenia muralu na terenie szkoły.

Opracowanie: Krzysztof Biełooki
Film "Graffiti z napisem wiosna"
© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego