Październik 2020 - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Październik 2020

Archiwum > Wydarzenia > 2020


Uczniowie klasy VI b uczestniczyli w zajęciach na temat niedosłuchu, zorganizowanych w ramach ogólnopolskiej akcji #kochamsłyszeć. Dzieci poznały funkcjonowanie i znaczenie zmysłu słuchu. Uświadomiły sobie trudności, z jakimi spotykają się osoby z wadą słuchu. Dowiedziały się jak wygląda i do czego służy aparat słuchowy i implant ślimakowy. Panie prowadzące zajęcia poruszyły także ważną kwestię, jaką jest ochrona naszego słuchu przed hałasem. Uczniowie dowiedzieli się co robić, a czego nie robić, aby przez długie lata cieszyć się zdrowym i dobrym słuchem.

Koordynatorzy: Dorota Filipczak -Wojnicz i Kamilla Smykowska„Wirusom i zarazkom mówimy nie – zdrowe odżywianie opłaca się”.

20 października 2020r. uczniowie  wzięli udział we wspólnej lekcji promującej zdrowy styl życia: Wirusom  i zarazkom mówimy nie – zdrowe odżywianie opłaca się”, podczas której nauczyli się jak dbać o własne zdrowie oraz prawidłowo się odżywiać. Uczniowie rozwiązywali zadania tematyczne, wykazując się przy tym szerokim zakresem wiedzy na temat właściwości odżywczych warzyw i owoców oraz wzięli udział w warzywno – owocowej uczcie kulinarnej, podczas której konsumowali ze smakiem kapustę kiszona, marchew, paprykę, jabłka, winogrona, ogórki i rzodkiewki. Liczny i aktywny udział ze strony zainteresowanych wskazuje na coraz większą świadomość i potrzebę prawidłowego odżywiania się, zgodnie z hasłem: „Zdrowe żywienie to mądre myślenie”.

Opracowanie: Beata RebelskaGrafika: CodeWeek
Europejski Tydzień Kodowania 2020

W dniach 19-23.10.2020 w ramach zajęć komputerowych realizowane będą tematy z podstaw programowania w klasach Szkoły Podstawowej Specjalnej (II etap edukacyjny) i Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy (III etap edukacyjny) w SOSW Okruszek.

Cele zajęć: 1) poznanie przykładów praktycznego zastosowania programowania (gry, robotyka, przemysł), 2) poznanie podstaw języka programowania, 3) rozwiązywanie zadań z na kartach pracy, 4) kodowanie online przykładowych gier (https://code.org/).

Opracowanie/prowadzący: Krzysztof Biełooki
Nagrodę Starosty Kołobrzeskiego

W Dniu Edukacji Narodowej nasz kolega Krzysztof Biełooki otrzymał Nagrodę  Starosty Kołobrzeskiego. W imieniu starosty pana Tomasza Tamborskiego nagrodę wręczyła dyrektor ośrodka.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opracowanie: SOSW Okruszek


„Jestem bezpieczny”

6.10.2020 odbyły się zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym „Jestem bezpieczny”. Celem zajęć było przypomnienie i utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się w drodze do i ze szkoły. Uczniowie rozwiązywali zagadki tematyczne i quiz oraz rozpoznawali znaki drogowe.
Ogłoszono także dla klas konkurs plastyczno- techniczny na „Makietę ruchu drogowego”.
Wyniki konkursu poznamy 12.10.2020.

Opracowanie: Iwona Bogucka


© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego