Październik 2021 - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Październik 2021

Archiwum > Wydarzenia > 2021


„Trzeba życzliwości i dobroci, aby pomagać.
Trzeba wielkości ducha, aby pomagać bezinteresownie”.

ZBIÓRKA PUBLICZNA

Z inicjatywy International Dance Academy w Kołobrzegu, Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu, Rotary Klub w Kołobrzegu oraz Firmy „Troton” z Ząbrowa, w dniu 26 i 28 października 2021r., podczas Koncertu Charytatywnego „Oto Człowiek”, została przeprowadzona zbiórka publiczna. Dzięki hojności osób wpłacających środki finansowe, udało się zebrać kwotę w wysokości 7 350,00 zł.
W imieniu podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Przyjaciele Okruszka”, składamy serdeczne i szczególne podziękowania International Dance Academy w Kołobrzegu – pomysłodawcy oraz organizatora Koncertu Charytatywnego. Zaangażowanie pedagogów i ogromny wysiłek uczniów International Dance Academy, ich niesamowita życzliwość i bezinteresowność, pozwoli na realizację przedsięwzięć rehabilitacyjnych zmierzających do tworzenia optymalnych warunków wszechstronnego rozwoju psychofizycznego dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie.
Nazwa zbiórki: „Razem dla Okruszka”.
Cel zbiórki: Zbiórka na  rzecz dzieci i młodzieży  niepełnosprawnej    intelektualnie na realizację przedsięwzięć rehabilitacyjnych,    zmierzających do tworzenia optymalnych warunków    wszechstronnego rozwoju psychofizycznego.
Organizator zbiórki: Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci  Młodzieży Niepełnosprawnej „Przyjaciele Okruszka”.
Numer zbiórki: 2021/2734/OR"Dar serca" dla Okruszka

Zbiórka plastikowych nakrętek to z jednej strony działanie ekologiczne, z drugiej charytatywne. Od dawna Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy „Okruszek” w Kołobrzegu prowadzi właśnie taką zbiórkę. Obecnie wszystkie zebrane nakrętki są przekazywane na leczenie Michałka chorego na autoimmunologiczne zapalenie mózgu.
Kiedy o zbiórce dowiedział się właściciel firmy Medical Services, pan Tomasz Rymaszewski, postanowił wesprzeć nas w tej i przyszłych zbiórkach. Ufundował nam metalowy kosz w kształcie serca, do którego będziemy teraz zbierać nakrętki. W czwartek pan Tomasz dostarczył do nas ten niesamowity prezent. Podziękowali mu zadowoleni uczniowie „Okruszka”, nauczyciele oraz dyrektor Helena Rudzis - Gruchała. Właściciel Medical Service wraz z uczniami rozpoczęli zapełnianie serca nakrętkami, do czego i Państwa serdecznie zachęcamy. Kosz umiejscowiony został przed wejściem do szkoły, od strony parkingu.
Dziękujemy Medical Service  ❤

Opracowanie: Okruszek


Europejski Tydzień Kodowania 2021
"Programowanie – nauka i zabawa”

W dniach 18-22.10.2021 uczniowie poznali na miarę swoich możliwości podstawy programowania i kodowania na prezentacjach multimedialnych, filmach, kartach pracy, zadaniach online (https://www.jigsawplanet.com) i grach Minecraft (https://code.org i https://classic.minecraft.net). Zajęcia z kodowania i programowania rozwijają u uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi umiejętności posługiwania się komputerem, laptopem, tabletem, tablicą multimedialną oraz rozwijają umiejętności matematyczne, myślenie przyczynowo-skutkowe, spostrzegawczość i percepcję wzrokowo-ruchową. W przyszłości warto uwzględnić elementy kodowania i programowania w planach pracy.
Więcej informacji można uzyskać na stronach:

Grafika: certyfikat codweek
Koordynator projektu: Krzysztof Biełooki


Hipterapia w Budzistowie

13 i 20 października odbyły się zajęcia hipoterapii na Stadninie Koni Michalski. W zajęciach uczestniczyli uczniowie z klas IIIB, IIIA, IVB, VA oraz IB PP.
Organizatorem zajęć hipoterapeutycznych jest Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Przyjaciele Okruszka” działające przy  Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym „Okruszek”.

Opracowanie: OkruszekDzień Edukacji Narodowej w Okruszku

14 października to szczególna data dla wszystkich osób związanych z edukacją. W naszym Ośrodku w tym dniu odbyło się spotkanie dla uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników. Życzenia w imieniu swoim oraz starosty Tomasza Tamborskiego złożyła pani Anna Mazurek – Naczelnik Wydziału Edukacji. Ciepłe słowa dla wszystkich pracowników popłynęły od pani Magdaleny Kusiakiewicz – przewodniczącej Rady Rodziców. Po części oficjalnej, którą rozpoczęła pani Dyrektor Helena Rudzis - Gruchała, był czas na zabawę, podczas której wszyscy wspólnie się bawiliśmy!

Opracowanie: Okruszek


Powiatowe Obchody Dnia Edukacji Narodowej

We wtorek 12 października w Zespole Szkół Policealnych w Kołobrzegu odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Edukacji Narodowej połączone z Jubileuszem 60-lecia Szkoły. Pani Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego „Okruszek” w Kołobrzegu Helena Rudzis – Gruchała przekazała na ręce pani Grażyny Bohdziewicz drobny upominek wraz z życzeniami. Wśród nagrodzonych nauczycieli znalazła się pani Anna Sienkiewicz, wychowawca klasy IIIA PP w SOSW „Okruszek” w Kołobrzegu, która otrzymała Nagrodę Starosty Kołobrzeskiego II stopnia. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opracowanie: Okruszek


ZAPROSZENIE

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy „Okruszek” w Kołobrzegu ma niesamowite szczęście do dobrych i pomocnych ludzi. Współpraca między „Okruszkiem” a International Dance Academy rozpoczęła się w zeszłym roku (2020) projektem „Młodzież - Taniec i Video”. A w roku bieżącym, podczas spektaklu „Oto człowiek” w wykonaniu uczestników International Dance Academy, Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Przyjaciele Okruszka” przeprowadzi zbiórkę publiczną na zakup fotela rehabilitacyjno – pielęgnacyjnego. Sprzęt tego rodzaju w znaczący sposób poprawi komfort podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego „Okruszek” w Kołobrzegu.

Składamy serdeczne podziękowania za zaangażowanie w zorganizowanie akcji charytatywnej: International Dance Academy w Kołobrzegu, Regionalnemu Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu, Klubowi Rotary w Kołobrzegu, firmie Troton z Ząbrowa. Każdego, kto pragnie wziąć udział w spektaklu i wspomóc finansowo dobrowolną zbiórkę, zapraszamy 26 oraz 28 października na godzinę 18.30 do Regionalnego Centrum Kultury
w Kołobrzegu.


Grafika: Spektakl "Oto człowiek"

Opracowanie: Paulina Sotyń, Kinga Świderska

Grafika: CodeWeek 2021
VII NOC BIBLIOTEK

W dniach 05.10 – 08.10. 2021 r. nasza szkoła wzięła udział w VII Edycji Nocy Bibliotek, która w tym roku odbywała się pod hasłem „Czytanie wzmacnia”. Uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej i szkoły przysposabiającej do pracy uczestniczyli w warsztatach, podczas których wykonali zakładki do książek oraz posłuchali audiobooków znanych i lubianych autorów literatury dla dzieci. Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.

Opiekę nad wydarzeniem objęły:
pani Anna Leśniewska,
Izabela Michałowska
i Monika Tyszkiewicz – Machnio.29 września - OGÓNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

We wrześniu uczniowie Szkoły Podstawowej uczestniczyli w zajęciach w Bibliotece dla Dzieci. Hasłem przewodnim był Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania – święto, którego celem jest promocja książki i głośne czytanie. Obchodzony jest co roku 29 września, zaś data odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Było jak zawsze miło i sympatycznie.

                                                                                                             Opracowanie:  Anna Leśniewska

GRAFIKA: OGÓNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA#SADZIMY Z PARĄ PREZYDENCKĄ

Ruszyła trzecia edycja #SADZIMY Z UDZIAŁEM PARY PREZYDENCKIEJ. Podobnie jak w ubiegłych latach inicjatorem przedsięwzięcia jest Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką.  Nasza   placówka  przyłączyła   się  do   ogólnopolskiej  akcji   #SADZIMY   i  dnia
1 października uczniowie klasy przysposabiającej do pracy wraz z wicedyrektorem panem Dariuszem Wojciechowskim i  panią Anną Leśniewską udali się szkolnym busem po odbiór sadzonek do Nadleśnictwa Gościno po odbiór sadzonek. Głównym celem akcji jest sadzenie drzewek poza terenem leśnym, np. na terenie szkoły i tak też się stało.

Opracowanie: Anna Leśniewska

© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego