Tablice informacyjne i kody QR - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Tablice informacyjne i kody QR

Archiwum > Innowacje, projekty, programy > Innowacja "Zastosowanie komputerów do tworzenia sztuki i rzeczy użytkowych" 2022-2023Kolorowanki 3D Quiver

"Quiver łączy technologię z tradycyjnymi kolorowankami. Pomalowane kredkami obrazki aplikacja ożywia i nadaje im trójwymiarowe kształty. Wiele kolorowanek posiada dodatkowe funkcje uruchamiane w aplikacji, np. podskakiwanie krówki, obsługa wozu strażackiego, podświetlanie elementów komórki zwierzęcej. I wiele więcej…" (Źródło: https://perceptiedukacja.pl/quiver).
W każdym tygodniu pan Krzysztof przygotowuje uczniom tematyczne kolorowanki Quiver (#quiver3d), dzięki którym uczą się skanowania tabletem lub telefonem kodów QR i swoich pokolorowanych obrazków oraz "wyczarowują" wirtualne rzeczy.
Zajęcia realizowane są w ramach innowacji: "Wykorzystanie komputerów do tworzenia sztuki i rzeczy użytkowych". Więcej na: https://www.soswokruszek.pl/o-innowacji-3.html


Ukończenie "Kwietnej łąki". Kwiecień/maj 2022

Na rogu ulicy Rzecznej i Wąskiej na budynku gospodarczym "Okruszka" powieszona została tablica informacyjna z kodem QR związana z "Kwietną łąką". Tablicę i łąkę przygotowali uczniowie wraz z opiekunami w ramach działań Zespołu do spraw promocji ośrodka i innowacji pedagogicznej: "Wykorzystanie komputerów do tworzenia sztuki i rzeczy użytkowych".
Celem projektu jest podnoszenie świadomości ekologicznej w środowisku szkolnym i lokalnym oraz zachęcenie do tworzenia naturalnych "kwietnych łąk" z korzyścią dla owadów i całego ekosystemu. Więcej informacji można uzyskać po zeskanowaniu kodu QR na tablicy informacyjnej.

Opracowanie: Krzysztof BiełookiTablica informacyjna "Kwietna łąka" z kodem QR. Kwiecień 2022

Uczniowie pod opieką Krzysztofa Biełookiego tworzą tablicę informacyjną o "Kwietnej łące" z kodem QR do linku z prezentacją multimedialną na temat w języku polskim wraz z tłumaczeniem na język angielski (przez Google Translator). Do wykonania szkicu na tablicy użyty został komputer i rzutnik. Projekt realizowany w ramach innowacji pedagogicznej "Wykorzystanie komputerów do tworzenia sztuki i rzeczy użytkowych".

Opracowanie: Krzysztof Biełooki


Przygotowanie "Kwietnej łąki". Kwiecień 2022

W ramach innowacji pedagogicznej: "Wykorzystanie komputerów o tworzenia sztuki i rzeczy użytkowych" przeprowdzoane zostały zajęcia związane z cyfrowym kodowaniem i odkodowywaniem informacji. Uczniowie poznali zastosowania kodów QR i paskowych na prezentacji multimedialnej i kartach pracy. Generowali kody QR lub odczytywali je za pomocą smartfonów. Ponadto na zajęciach powstał projekt tablicy informacyjnej z kodem QR z linkiem do prezentacji o "kwietnej łące" (autorstwa Krzysztofa Biełookiego wraz z uczniami). Tablica zawiśnie na budynku gospodarczym obok łąki. Ziemię do łąki załatwił pan Krzysztof Biełooki, nasiona do łąki pani dyrektor Helena Rudzis-Gruchała i nauczyciele Kinga Świderska i Krzysztof Biełooki oraz Stowarzyszenie "Przyjaciele Okruszka".
Dziękujemy uczniom klas: III C PP, VII B SP, I B PP, II B PP za zaangażowanie przy pracach ogrodniczych.

Opracowanie: Krzysztof BiełookiPrzygotowanie wystawy fotograficznej "Zabytki Kołobrzegu". Kwiecień 2022

Do wystawy fotograficznej "Zbytki Kołobrzegu" wykonane zostały podczas zajęć komputerowych tablice ze zdjęciami uczniów i kodami QR. Uczniowie poznali zastosowania kodów QR i sposoby ich generowania i odczytywania. Ponadto uczniowie wyszukiwali informacje o tematyce wykonanych zdjęć i następnie tłumaczyli je automatycznie w Google Translator z języka polskiego na ukraiński, angielski i niemiecki. Dzięki temu nie tylko polscy, ale i także zagraniczni turyści i goście mogą poznawać zabytki Kołobrzegu - te bardziej i mniej znane - uchwycone okiem uczniów.

Opracowanie: Krzysztof Biełooki
Grafika: nagrodzona praca Arkadiusza Daśko
© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego