Tworzenie plakatów za pomocą programów graficznych - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Tworzenie plakatów za pomocą programów graficznych

Archiwum > Innowacje, projekty, programy > Innowacja "Zastosowanie komputerów do tworzenia sztuki i rzeczy użytkowych" 2022-2023"Dokarmiamy ptaki w zimie"
Luty 2023

Uczniowie klasy IV A SP pod opieką wychowawcy pana Krzysztofa wykonali wspólnie plakat pod hasłem: "Dokarmiamy ptaki w zimie". Podczas zajęć uczyli się rysować ptaki, malować w obrębie konturów, odpowiednio dozować farbę i wodę, prawidłowo posługiwać się pędzlem, wycinać i przyklejać. Na koniec uczniowie powiesili plakat na korytarzu i wykonali zdjęcie plakatu w celu dygitalizacji (wg Wikipedii: przekształcanie informacji na format cyfrowy).Wiktor z klasy IV A SP pod opieką wychowawcy pana Krzysztofa zaprojektował i wydrukował książeczkę jako dodatek do gazetki szkolnej "Echo Okruszka". Samodzielnie narysował zwierzęta do wierszy Jana Brzechwy "ZOO" za pomocą tebletu i programu graficznego. Następnie z wychowawcą zaprojektował książeczkę w programie tekstowym, którą wydrukował i zbindował. Zapraszamy do lektury w lutym.Roztrzygnięcie konkursu gazetki szkolnej "Echo Okruszka"

Rozstrzygnięty został konkurs gazetki szkolnej: "Echo Okruszka" i Zespołu do Spraw Promocji Ośrodka na plakat o oszczędzaniu energii w ramach  kampanii "Mistrzowie energii" (#mistrzowieenergiichallenge #MistrzowieEnergii #mistrzowieenergiiose #OSE).
Od listopada 2022 roku w szkole prowadzone są działania propagujące w środowisku szkolnym i pozaszkolnym rozmaite formy oszczędzania energii. Jednym z nich był konkurs gazetki szkolnej, który miał na celu podniesienie świadomości ekologicznej i ekonomicznej, wyrażonej poprzez plakaty informacyjne.
W kategorii indywidualnej I miejsce zajął Wiktor z klasy IV A SP, II miejsce Alicja z klasy III B SP i III miejsce Patryk z klasy VIII A SP.  Z pośród wszystkich 12 zespołów klasowych w kategorii grupowej miejsce I zajęła klasa II B PP, II miejsce klasa III A PP, III miejsce klasa VIII B SP.
Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody, a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy i "słodkie" nagrody pocieszenia.
Wybór nagrodzonych prac był trudny, ponieważ wszystkie były wykonane starannie i pomysłowo. Cieszy nas wielkie zaangażowanie uczniów, nauczycieli i także rodziców uczniów.

Opracowanie: Krzysztof BiełookiKonkurs na plakat: "Oszczędzamy energię!"

Od redakcji gazetki szkolnej "Echo Okruszka": w nadchodzącym tygodniu do nabycia będzie grudniowe wydanie gazetki. Jak zwykle przygotowaliśmy dla naszych uczniów ciekawe zadania i artykuły oraz konkurs z nagrodami na plakat o oszczędzaniu energii w ramach ogólnopolskiego konkursu #MistrzowieEnergii. Uczniowie otrzymają nagrody i dyplomy, a szkoła ma szansę wygrać bon o wartości 2000 zł. Podpisane prace proszę doręczyć do dnia 11.01.2023 r. do wychowawców klas lub redaktorów gazetki.

Opracowanie: Krzysztof Biełooki
Grafika: Konkurs "Oszczędzamy energię!"


Plakat na imprezę szkolną "Powitanie jesieni"

Stanisław z klasy IV A SP pod opieką Krzysztofa Biełookiego zaprojektował i wykonał plakat na imprezę szkolną "Powitanie jesieni".
Uczeń wspomagany przez nauczyciela wybrał i wydrukował grafikę z tekstem, pomalował "Panią Jesień", użył pieczątek z ziemniaka do wykonania ramki wokół tekstu i grafiki, następnie zeskanował i wydrukował plakat.
Zajęcia zrealizowane zostały w ramach innowacji pedagogicznej: "Zastosowanie komputerów do tworzenia sztuki i rzeczy użytkowych" - "Tworzenie plakatów za pomocą programów graficznych". Więcej na: http://www.soswokruszek.pl/o-innowacji-3.html

Opracowanie: Krzysztof Biełooki


Projektujemy plakat o numerach alarmowych

Przeprowadzone zostały zajęcia o tematyce profilaktycznej z wykorzystaniem multimediów.

Opracowanie: Krzysztof BiełookiPlakaty. Wiosna 2022

W ramach innowacji pedagogicznej "Wykorzystanie komputerów do tworzenia sztuki i rzeczy użytkowych" podczas zajęć uczniowie pod opieką Krzysztofa Biełookiego i Dariusza Wojciechowskiego projektują i drukują plakaty, informacje, piktogramy, dyplomy na potrzeby środowiska szkolnego. Dzięki temu uczniowie mogą poznać funkcjonowanie małej poligrafii, w tym obslugę programów graficznych i obsługę drukarki wielofunkcyjnej.

Opracowanie: Krzysztof Biełooki
© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego