Wrzesień 2017 - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Wrzesień 2017

Archiwum > Wydarzenia > 2017
    "Beznikotynek"

26 września 2017r. odbyła się trzecia i ostatnia odsłona projektu pn. „Uczymy się dokonywać właściwych wyborów”, realizowanego dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg na rok 2017.
Gośćmi naszego ośrodka i zarazem realizatorami projektu byli  aktorzy teatru STOP z Koszalina. Artyści przeprowadzili spektakl profilaktyczny pt.: „Beznikotynek”- widowisko teatralne, które bawi, uczy  i przestrzega przed konsekwencjami palenia tytoniu. Trudne treści profilaktyczne zostały zaprezentowane w lekkiej formie scenicznej, pełnej humoru i ciepła. Dwóch zabawnych clownów angażowało  uczniów do uczestnictwa w improwizowanych etiudach. W przystępny i atrakcyjny sposób uświadamiali dzieciom i młodzieży korzyści płynące ze zdrowego trybu życia. Pokazali, że można prowadzić ciekawe, twórcze, pełne satysfakcji życie i spędzać czas atrakcyjnie - bez używek i pokus konsumpcjonizmu.

Opracowanie: Dorota Filipczak-Wojnicz
    Park Gier Leonardia

Dzisiaj klasy II-III A, II- III B gimnazjum i V-VI  A gościły w  parku gier Leonardia koło Darłowa , miejsca stworzonego z pasją.   Każda gra została zaprojektowana i wykonana ręcznie w jednym egzemplarzu. To wspaniała  nauka i zabawa dla każdego. Wszystkie gry uczą logicznego myślenia oraz koordynacji ruchowej. To trzeba przeżyć i zobaczyć koniecznie.

Opracowanie: Monika Tyszkiewicz-Machnio

XI  OGÓLNOPOLSKI  DZIEŃ TRENINGOWY PROGRAMU AKTYWNOŚCI MOTORYCZNEJ OLIMPIAD SPECJALNYCH SIERADZ 15 – 17 .09. 2017

W SIERADZU REGION ZACHODNIOPOMORSKI REPREZENTOWALI ZAWODNICY KLUBU OLIMPIAD SPECJALNYCH „RADOŚĆ” PRZY SOSW „OKRUSZEK” W KOŁOBRZEGU: MARCEL  BAŁUK, KACPER DĘBIEC. ZAWODNICY Z MEDALAMI  WRAZ Z RODZICAMI ,KTÓRZY BYLI ICH OPIEKUNAMI PODCZAS ZAWODÓW SZCZĘŚLIWI WRÓCILI DO KOŁOBRZEGU

CO TO JEST MATP ?
Jest to program rehabilitacyjno-treningowy dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą brać udziału w zawodach w oficjalnych dyscyplinach sportu Olimpiad Specjalnych. Program MATP podkreśla korzyści systematycznej i konsekwentnej pracy terapeuty z zawodnikiem. W odróżnieniu od dyscyplin sportowych, w programie nie występuje element współzawodnictwa pomiędzy uczestnikami oraz ścisłego przestrzegania przepisów i zasad. Terapeuta dostosowuje przepisy MATP do poziomu sprawności zawodników, tak by mogli oni zademonstrować swoje maksymalne możliwości. Zawodnicy korzystają z fizycznej pomocy terapeuty oraz z zaadaptowanego do ich potrzeb sprzętu.
Celem programu jest przygotowanie zawodnika do uczestnictwa w zawodach w oficjalnych dyscyplinach sportu Olimpiad Specjalnych. Zawodnik, który gotowy jest do udziału w konkurencjach oficjalnych, przechodzi do kolejnego etapu udziału w Olimpiadach Specjalnych i nie może uczestniczyć w programie MATP. Przykłady konkurencji w oficjalnych zawodach Olimpiad Specjalnych dla osób o najniższej sprawności to: w lekkiej atletyce – np. rzut piłeczką palantową, skok w dal z miejsca, chód z asystą 25 m; w pływaniu – 10 m z asystą; w piłce nożnej – próby sprawnościowe indywidualnego konkursu sprawności.
Korzyści z uczestnictwa w Programie MATP
► Uczestnictwo w Programie Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych motywuje i mobilizuje ćwiczącego oraz terapeutę do uzyskiwania wszechstronnych efektów rehabilitacji ruchowej osób ze sprzężoną niepełnosprawnością intelektualną i fizyczną.
► Poprawia koordynację ruchową, zdolności poruszania się oraz sprawność fizyczną uczestników programu.
► Umożliwia osobom z głębokim stopniem niepełnosprawności intelektualnej lub ze sprzężoną niepełnosprawnością fizyczną i umysłową uczestnictwo w ruchu Olimpiad Specjalnych w roli zawodników w Dniu Treningowym.
► Przygotowuje do uczestnictwa w oficjalnych dyscyplinach sportu Olimpiad Specjalnych.
► Stwarza jego uczestnikom możliwość przeżywania radości i poczucia dumy ze swoich osiągnięć i rozwijania potencjalnych możliwości.
► Pozwala na podsumowanie pracy terapeuty i zawodnika. Zawodnikowi daje możliwość zademonstrowania swoich osiągnięć rodzinom, kolegom oraz widzom.

OPRACOWANIE: PREZES KLUBU OS”RADOŚĆ” STANISŁAW KOZICKIŚwięto Pieczonego Ziemniaka

"Świeto Pieczonego Ziemniaka", to coroczna impreza szkolna związana z jesienią, wykopkami i ziemniakiem. Uczniowie brali udział w w konkursie z nagrodami, konkurencjach sportowych, przeciąganiu liny, meczu piki nożnej, a w kąciku plastycznym tworzyli ludziki z warzyw. Były również pieczone ziemniaki i zabawa przy muzyce.
Podczas imprezy jeden z naszych uczniów Kacper Dębiec pochwalił medalem zdobytym w Ogólnopolskim Dniu Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych w Sieradzu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Opracowanie: Krzysztof BiełookiUroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w Okruszku
© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego