Wrzesień 2019 - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Wrzesień 2019

Archiwum > Wydarzenia > 2019"To szkodzi zdrowiu"

24 września 2019 r. odbył się w naszym ośrodku profilaktyczno-edukacyjny program teatralny pt.: "To szkodzi zdrowiu" w wykonaniu aktorów Teatru Stop z Koszalina zrealizowany w ramach projektu p.n. „Bądź w realu - na trzeźwo” dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg na rok 2019.
Przedstawienie miało formę teatralnej zabawy, która w przystępny i atrakcyjny sposób, uświadamiała widzom korzyści wypływające ze zdrowego trybu życia.
Uczniowie wspólnie z aktorami brali czynny udział w improwizowanych etiudach Aktora Mima, które omawiane były przez prowadzącego program Czarnego Clowna. Wszystkim zdarzeniom towarzyszyła muzyka Wiolinki. Prezentowane etiudy miały charakter dynamiczny i zabawowy, prowokujący emocjonalną aktywność uczestników prezentacji.

Opracowanie: Dorota Filipczak-Wojnicz„Jedz warzywa, jedz owoce, bo witamin są w nich moce”

27 września uczniowie wzięli udział w akcji promującej zdrowy styl życia: „Jedz warzywa, jedz owoce, bo witamin są w nich moce”. Wszyscy wykonali niezwykle pomysłowe kulinarne plakaty „warzywno - owocowe przepisy ze zdrowej misy”, promujące zdrowe odżywianie, pod hasłem „Nie chorujesz, gdy warzyw i owoców próbujesz”. Uczniowie rozwiązywali zadania tematyczne, wykazując się przy tym szerokim zakresem wiedzy na temat właściwości odżywczych warzyw i owoców oraz wzięli udział w uczcie kulinarnej: warzywa i owoce nie muszą być nudne – smaki i przysmaki słonecznego lata”, zjadając i pijąc z apetytem pyszne ciasta i soki warzywno – owocowe. Różnorodność smaków, wrażenia wzrokowe i węchowe, sprzyjały szybkiej konsumpcji tych wspaniałych rarytasów.

Opracowanie: Beata RebelskaEuropejski Tydzień Kodowania 2019

Nasz Ośrodek przystąpił do VII edycji "Europejskiego Tygodnia Kodowania (#CodeWeek2019) w ramch tematu: "Programowanie - nauka i zabawa!
Więcej informacji na:

Opracowanie: Krzysztof Biełooki

Grafika: code week.Sprzątanie świata

W piątek 20 września uczniowie Okruszka, jak co roku,  w trzeci weekend września wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”.  W tym roku akcja prowadzona była  pod hasłem "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!". Chodzi o to, by świadomie podejmować działania służące ograniczeniu produkcji odpadów, a w konsekwencji w mniejszym stopniu zużywać zasoby i zanieczyszczać środowisko naturalne. Tę ideę starano się przekazać uczniom, gdyż zmiana naszych indywidualnych nawyków (np. rezygnacja z plastikowych produktów jednorazowego użycia, oszczędzanie energii , wody) ma  wpływ na środowisko i klimat naszej planety.

Opracowanie: Wojciech BuszkaTwórcze spotkania w ramach projektu profilakyczno-edukacyjnego

Od czerwca klasy przysposabiające do pracy realizują projekt sfinansowany ze środków budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg pod nazwą „Wolny czas od alkoholu – twórcze spotkania”. W trakcie  spotkań uczniowie uczą  się sztuki wytłaczania i wykrajania elementów do tworzenia kartek okolicznościowych, albumów, ozdabiania zdjęć za pomocą maszynki tnąco – wytłaczającej a także papierów kolorowych, różnego rodzaju stempli i dziurkaczy. Uczniowie wykonali kartki okolicznościowe oraz zakładki do książek.

Osoby odpowiedzialne za projekt: Anna Leśniewska, Monika Tyszkiewicz- MachnioUroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego