Wrzesień 2021 - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Wrzesień 2021

Archiwum > Wydarzenia > 2021Grafika: Kiermasz zdrowej żywnośći
Grafika: Kiermasz zdrowej żywnośći
Opracowanie: Beata Rebelska


Drużyna z "Okruszka" na turnieju integracyjnym BOCCIA w Mrzeżynie

25.09.2021 drużyna w składzie Katarzyna, Marcel, Kacper z IB PP wraz z Mamami dzielnie reprezentowała SOSW "OKRUSZEK" w turnieju integracyjnym BOCCIA w Mrzeżynie. Boccia to sportowa dyscyplina paraolimpijska wywodząca się od włoskiej gry w bule – bocce. Z relacji Mam i uczniów turniej przebiegał w cudownej, sportowej atmosferze. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. Serdeczne podziękowania za podarowanie  koszulek dla Franciszka Bonkowskiego (Agencja Reklamowa WEBNEXT).

Opracowanie: Paulina Sotyń
Jesienne skarby z naszego ogródka

28 września 2021r. uczniowie  wzięli udział w akcji promującej zdrowy styl życia: „Jedz warzywa, jedz owoce, bo witamin są w nich moce”. Wszyscy wykonali niezwykle pomysłowe dyniowe  plakaty. Uczniowie rozwiązywali zadania tematyczne, wykazując się przy tym szerokim zakresem wiedzy na temat właściwości odżywczych warzyw  oraz wzięli udział w uczcie kulinarnej: zjadając z apetytem zupę dyniową oraz zdrowe surówki. Różnorodność smaków, wrażenia wzrokowe i węchowe, sprzyjały szybkiej konsumpcji tych wspaniałych rarytasów.

Opracowanie: Beata Rebelska
Powitanie Jesieni - Dzień Pieczonego Ziemniaka

W dniu 21.09.2021 odbyła się coroczna impreza "Powitanie Jesieni - Dzień Pieczonego Ziemniaka". Pogoda nie dopisała, lecz impreza odbyła się w budynku szkoły w klasach. Uczniowie wykonali prace plastyczne - "Jesienne drzewa" oraz stworki z warzyw. Przy okazji utrwalili sobie nazwy warzyw. Uczniowie otrzymali również poczęstunek z grilla - pieczone ziemniaki.

Opracowanie: Krzysztof Biełooki


Podziękowanie

Wczoraj podziękowaliśmy za wieloletnią pracę i nieocenione wsparcie pani Elżbiecie Wysockiej. Elu, życzymy Ci sukcesów na nowym stanowisku i powodzenia w realizacji postawionych sobie celów!

Opracowanie: OkruszekMiędzynarodowy Projekt Edukacyjny – Kreatywne Prace Plastyczne

W roku szkolnym 2021 /2022 uczniowie klas przysposabiających do pracy na zajęciach sztuki będą realizowali Międzynarodowy Projekt Edukacyjny – Kreatywne Prace Plastyczne. Głównym celem projektu jest zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki, wyzwalanie ekspresji twórczej i wspieranie całościowego rozwoju uczniów poprzez działania plastyczne. Proponowane w projekcie działania plastyczne wspierają rozwój ucznia szczególnie w zakresie motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, integracji sensorycznej, spostrzegania, pamięci i uwagi, wyobraźni i kreatywności oraz stanowić mogą popandemiczną arteterapię i profilaktykę zdrowia psychicznego. Powszechne stosowanie recyklingu plastycznego na zajęciach buduje  nawyki i postawy proekologiczne.

Opracowanie: Monika Tyszkiewicz-Machnio
Grafika: Kreatywne prace plastyczneRozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

W dniu dzisiejszym uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2021/2022. Starosta kołobrzeski, pan Tomasz Tamborski, symbolicznie zadzwonił dzwonkiem i oznajmił zebranym uczniom i rodzicom początek nauki. Swoją kadencję na stanowisku dyrektora rozpoczęła pani Helena Rudzis – Gruchała, a stanowisko wicedyrektora objął pan Dariusz Wojciechowski. Powitaliśmy także nowych uczniów wraz z rodzicami – wierzymy, że w naszym Ośrodku będziecie czuć się niemal jak w domu! Wszystkim podopiecznym i ich rodzicom życzymy, aby ten rok był spokojny i bezpieczny; wypełniony pracą, ale też zabawą.

Dyrektor i pracownicy SOSW "Okruszek"
© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego