Wydarzenia 2016-2017 I - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Wydarzenia 2016-2017 I

Archiwum > Internat


Karnawał czas zacząć!

Magia naszego karnawału to piękne tatuaże twarzy wybrane przez wychowanków a wykonane przez Panią Olę. Wszyscy są zachwyceni, a szczególnie najmłodsi wychowankowie. Czyż nie są cudowne? Zobaczcie sami!

Opracowanie: Aleksandra Politowska, Elżbieta Wolska-GręboszZimowe, tęczowe eksperymenty w kuchni!

Przyszedł czas na zabawy magiczne. Wspólnie wyczarowaliśmy "Wędrującą tęczową wodę", "Tęczę na talerzu", "Malowanie tęczy w mleku" i "Tęczowe jojo".  Było kolorowo, baśniowo i mogliśmy sami wyczarować te cuda.

Opracowanie: Elżbieta Wolska-GręboszMy się zimy nie boimy!

Hartowanie organizmu zimą, to nasza specjalność. I tak też było dziś. Spacer nad morze? Czemu nie, damy radę. I daliśmy - zobaczcie sami!bA w internacie czekała na nas ciepła kolacyjka i herbatka z cytryną.

   
Opracowanie: Aleksandra Politowska, Elżbieta Wolska-GręboszZima nam nie straszna!

Śnieg i sanki gwarantują dobrą zabawę. Było dużo dobrej energii i uśmiechu, a potem sporo czasu zajęło nam porządkowanie odzieży w internacie, ale było warto!

Opracowanie: Elżbieta Wolska-GręboszZimowy i sztormowy klimat nadmorski!

Wizyta nad morzem o tej porze to wyzwanie, ale warto dla pięknych widoków. Oprócz wdychania jodu był spacer w parku nadmorskim i oczywiście nie mogło zabraknąć odwiedzin Manufaktury Kupiec. Tym razem królowały następujące smaki lodów: śmietanka, krówka z czarną porzeczką i migdałami oraz Kinder jajo. Po dopieszczeniu naszych kubków smakowych przyszedł czas na malowanie po szybie i nie tylko. Zobaczcie sami!

Opracowanie: Elżbieta Wolska-GręboszMagiczne Spotkanie Wigilijne!

Już jesteśmy po Spotkaniu Wigilijnym, na którym było i biesiadowanie przy domowym "jedzonku", kolędowanie również w konkursie z nagrodami oraz prezenty od Mikołaja, które dostarczył kurier wraz z listem.
Było dużo radości, zaskoczenia i magicznej atmosfery.

     
Opracowanie: Elżbieta Wolska-GręboszW poszukiwaniu magii Świąt Bożego Narodzenia!

W tych poszukiwaniach dotarliśmy do Centrum Ogrodniczego Żulicki, które jest bajecznie przystrojone. Zachwytów nie było końca, a największą furorę robił oczywiście renifer. Zobaczcie sami!
   

Opracowanie: Elżbieta Wolska-Grębosz


Popołudnie w kinie na projekcji "Vaiana: skarb oceanu"

Film urzekał wychowanków wpadającymi w ucho piosenkami, sympatycznym humorem, pieszczącą oczy animacją oraz przesłaniem o sile przyjaźni i gonitwie za marzeniami.
Polecamy gorąco! Warto zanurzyć się w kinowy fotel, aby rozkoszować się pięknym disnejowskim widowiskiem.

Opracowanie: Elżbieta Wolska-GręboszMikołajki w świątecznej atmosferze!

To dzień wyczekiwany przede wszystkim przez najmłodszych wychowanków. Poniedziałkowy wieczór był pełen emocji i obowiązkowego czyszczenia butów. Po 20:00 buty tych grzecznych i trochę mniej grzecznych wychowanków czekały na podarki od Mikołaja. We wtorkowy ranek były słodkości, rózgi: mniejsze i troszeczkę większe oraz wiele radości, a to wszystko dzięki Mikołajkom.

Opracowanie: Irena Kołodziej-Wałęska, Elżbieta Wolska-Grębosz"Czary mary, wosku lanie", czyli na Andrzejki przyszedł czas!

Są różne sposoby, żeby dowiedzieć się, co nas czeka w przyszłości: można pójść do wróżki, można zapytać Cyganki, można też wróżyć sobie samemu, ale trzeba to robić w czasie niezwykłym, czyli w Andrzejki. Zainteresowanie wróżbami było ogromne i nie tylko wśród dziewcząt. A czy wróżby się spełnią, musimy poczekać.
Póki, co zobaczcie nasze emocje na zdjęciach!

Opracowanie: Aleksandra Politowska, Elżbieta Wolska-GręboszNa spotkanie z Trollami do McDonalda!

Wiemy, wiemy, że nie zdrowo, ale tyle radości sprawia zabawa w McDonaldzie wychowankom, szczególnie tym najmłodszym. A już Trolle to najładniejsze zabawki z McDonalda, tak oceniły "maluchy". Było "jedzonko", ale też mnóstwo "wygibasów" na placu zabaw. A po drodze jeszcze ta wielka bombka świąteczna.
Zobaczcie sami, ile radości jest na zdjęciach!!!

Opracowanie: Elżbieta Wolska-GręboszJesienny zachód słońca nad morzem!

W tak piękną pogodę wybraliśmy się bardzo nielicznie na podziwianie zachodu słońca nad Bałtykiem. Było naprawdę klimatycznie i romantycznie. Park nadmorski mienił się kolorami jesiennymi i do tego rozbłyskujące sztuczne oświetlenie. Po tak pięknych doznaniach wizualnych przyszedł czas na doznania smakowe w Manufakturze Lodów "Kupiec".

Opracowanie: Elżbieta Wolska-GręboszZ wizytą u Pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej z okazji Dnia Seniora!

Przed wizytą upiekliśmy słodką przekąskę - ciasteczka słonecznikowe - jako prezent dla Odwiedzanych. Pani Jola oprowadziła nas po DPS oraz opowiedziała o specyfice tego miejsca. Z Mieszkańcami również "ucięliśmy" sobie rozmowę. Było bardzo ciekawie. Już umówiliśmy się na kolejną wizytę.
Pani Joli i Pensjonariuszom serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy.

Opracowanie: Elżbieta Wolska-GręboszCzarodziejskie popołudnie jak u Harrego Pottera!

We wtorek z racji deszczowej pogody zorganizowaliśmy eksperymentalne popołudnie. Kuchnie internatu zamieniliśmy z mini laboratorium do produkcji sodowych wulkanów, wody gazowanej. Szczególnie ciekawa okazała się lawowa lampa i ciecz newtonowska, (która przy uderzeniu była twarda a przy delikatnym dotyku jest płynna).  Wszystkim bardzo podobały się eksperymenty, wiec czekamy na kolejne deszczowe popołudnie i nowa porcję magiczno-naukowej zabawy.

Opracowanie: Aleksandra PolitowskaDzień zdrowego śniadania!

Z okazji tego dnia "Mali Kucharze" wyczarowali zdrową, ciemną kanapkę z pastą jajeczną. Jajka od "szczęśliwych kurek", chlebek pełnoziarnisty i wieloziarnisty a zielonym dodatkiem był szczypiorek.
Było naprawdę zdrowo i pysznie! Sami zobaczcie!

Opracowanie: Elżbieta Wolska-GręboszWycieczka do Centrum Ogrodniczego Żulicki na spotkanie
z przyrodą i nie tylko!

Zachwytom nie było końca zwłaszcza w dziale zwierzątek, a było ich sporo: małe duże, włochate, "gadające" i pływające. Dużo też czasu zajęło nam podziwianie wystawy świątecznej. Magia świat dała o sobie znać. Wycieczka była pełna wrażeń. Już są plany na ponowne odwiedziny.

Opracowanie: Elżbieta Wolska-GręboszJesienne spotkanie z Bałtykiem i jego okolicą!

To było jeszcze w zeszłym tygodniu, gdy pogoda nie była najgorsza, a wrażenia wizualne w parku "przecudowne". Było również coś dla poprawy kondycji. Wróciliśmy naładowani dobrą energią!

Opracowanie: Elżbieta Wolska-GręboszNasza wizyta w Lapidarium Niemieckim!

Przed zbliżającym się 1 listopada zapaliliśmy znicze na nagrobkach. Jest to miejsce pamięci osób niemieckiego pochodzenia zamieszkujących Kołobrzeg dawno temu.

Opracowanie: Elżbieta Wolska-GręboszSłodko-słone podsumowanie programu profilaktycznego sfinansowanego przez GOPS Dygowo
„Zdrowy styl życia w Twoich rękach.
Alkoholowi i narkotykom mówimy NIE!”

To już ostatni etap programu profilaktycznego. Tym razem słodko-słone przekąski - torty naleśnikowe. Było coś dla zmysłów nie tylko smaku i węchu. Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Dygowie bardzo dziękujemy za sfinansowanie programu.

Opracowanie: Eżbieta Wolska-GręboszJesienne Przyjęcie Urodzinowe Wychowanków!

Długo wyczekiwane, zwłaszcza przez solenizantki: Anastazję i Dagmarę. Był tort ze świeczkami (przez wychowanków upieczony), były wymarzone prezenty, były słodkości, była muzyka, atmosfera i tańce.
Zobaczcie sami!

Opracowanie: Elżbieta Wolska-GręboszZajęcia profilaktyczne w ramach projektu
„Zdrowy styl życia jest w Twoich rękach. Alkoholowi i narkotykom mówimy NIE!”
sfinansowanego przez GOPS Dygowo

W ramach zajęć profilaktycznych wspólnie stworzyliśmy plakat promujący zdrowy styl życia oraz obejrzeliśmy prezentację multimedialną "Życie na pełnej petardzie bez narkotyków".
Temat był poważny, ale konieczny, aby przestrzec wychowanków przed konsekwencjami po narkotyków.

Opracowała: Elżbieta Wolska-Grębosz„Łamiemy nie tylko umysły”
w ramach programu sfinansowanego przez GOPS Dygowo
"Zdrowy styl życia jest w Twoich rękach. Alkoholowi i narkotykom mówimy NIE!"

Za oknem pogoda deszczowa, więc przyszedł czas na popołudnie z grami. Było wiele emocji i radości. Najchętniej po gry towarzyskie sięgali najmłodsi wychowankowie.
Przed nami jeszcze niejedno jesienne popołudnie z grami!

Opracowanie: Elżbieta Wolska-GręboszA my dziś w McDonald's!

Dwa razy do roku wybieramy się na mniej zdrowe "jedzonko" do McDonald's. Nie tylko integrujemy się przy "jedzonku", ale również świetnie się bawimy na placu zabaw, na którym zostawiliśmy trochę potu. Naładowani dobrą energią wróciliśmy do internatu. To było bardzo radosne popołudnie!

Opracowanie: Elżbieta Wolska-GręboszGorące podziękowania dla Nakamal Bar&Grill!

Bardzo dziękujemy za słodkie umilenie jesiennego popołudnia. Lody były przepyszne. Jako wyraz wdzięczności od nas ręcznie robiona kartka z podziękowaniami dla właścicieli Nakamal Bar&Grill!
Pozdrawiamy serdecznie!

Opracowanie: Elżbieta Wolska-GręboszWizyta w „Mieście Myszy!” w ramach programu sfinansowanego przez GOPS Dygowo
„Zdrowy styl życia jest w Twoich rękach. Alkoholowi i narkotykom mówimy NIE!”

"Miasto Myszy!" to piękne miejsce gdzie można zobaczyć najróżniejsze myszy: białe, łaciate, brązowe, rasowe, z zakręconymi włosami, bezwłose czy najmniejsze na świecie myszy pigmejskie. Można było zobaczyć niezwykle kreatywną, mysią architekturę oraz dowiedzieć się o zwyczajach tych małych istot. Było bardzo ciekawie, niezwykle kolorowo i wcale nie strasznie. Polecamy gorąco!

Opracowała: Elżbieta Wolska-Grębosz100 lat dla Anastazji!

Wtorek dla Anastazji był dniem pełnym wrażeń, bo to były Jej 10 urodziny. Oprawa tego dnia była wyborna. Zobaczcie sami! A dla Anastazji jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

Opracowanie: Aleksandra Politowska, Elżbieta Wolska-GręboszNie czas na nudę! - muzeum 6D
w ramach programu sfinansowanego przez GOPS Dygowo
„Zdrowy styl życia jest w Twoich rękach.
Alkoholowi i narkotykom mówimy NIE!”

Ach, co to było za popołudnie - pełne wrażeń, niezwykle kolorowe wręcz bajeczne, lekko mroczne, ale niezwykle energetyzujące. Zamieszczone zdjęcia niestety wszystkich odczuć nie oddają. W ramach programu pokazujemy gotowe scenariusze na dobrą zabawę bez środków psychoaktywnych, a wyjście do muzeum 6D to jeden z nich.
Polecamy muzeum 6D - Maszoperię w Kołobrzegu!

Opracowanie: Elżbieta Wolska-GręboszZaczynamy program sfinansowany przez GOPS Dygowo
"Zdrowy styl życia jest w Twoich rękach.
Alkoholowi i narkotykom mówimy NIE!"

Realizację programu rozpoczęliśmy zajęciami profilaktycznymi: „Zdrowy styl życia w teorii i praktyce. Nie dla alkoholu!”. Wspólnie z wychowankami z niepełnosprawnością intelektualną stworzyliśmy kolorowy plakat promujący postawy prozdrowotne wśród wychowanków z nadzieją, że zdobyta wiedza i umiejętności przyniesie efekty również w ich życiu dorosłym.

Opracowała: Elżbieta Wolska-GręboszPodziękowania dla Pani Moniki Szostak!

Dziękowaliśmy już Pani Monice Szostak za voucher - o tym też pisaliśmy - a teraz jeszcze raz dziękujemy za miłe słowa zamieszczone na Facebooku przez Panią Monikę i dary rzeczowe dla wychowanków. Ma Pani ogromne serce! Z przyjemnością wręczyliśmy Pani Monice osobiście kartkę z podziękowaniami.

Opracowanie: Elżbieta Wolska-GrębosRozkręcamy swoją aktywność!

Korzystamy z pięknej pogody i rozkręcamy swoją aktywność jak się da i gdzie się da. Czy to morze, czy park, czy place zabaw, czy też boisko ośrodka nasi wychowankowie górą. Tak trzymać!

      
Opracowanie: Aleksandra Politowska   Elżbieta Wolska-GręboszOtrzęsiny dla Mai!

Popołudnie poniedziałkowe dla Mai było dość interesujące za sprawą przyjmowania Jej w poczet wychowanków. Maja przeszła dwa testy: pierwszy z sokiem z cytryny i nie mogła skwasić swojeaj miny, drugi na mistrza bajki. Obydwa testy zdała „śpiewająco” i została wychowanką internatu. Na zakończenie Otrzęsin było oczywiście coś słodkiego – ulubione ciasto wychowanków – 3 bit. Maju witamy i życzymy radosnych chwil i wielu przyjaciół!

Opracowała: Elżbieta Wolska-Grębosz
© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego