Wydarzenia 2016-2017 II - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Wydarzenia 2016-2017 II

Archiwum > Internat
    Letnie Przyjęcie Urodzinowe, Pożegnanie Absolwentów
i podsumowanie projektu sfinansowanego przez Gminę Miasto Kołobrzeg
„Radość z życia bez ryzyka zagrożenia alkoholem”

Działo, się działo, a wcześniej się planowało troszeczkę. Urodziny były Pawła - 21, pożegnanie też Pawła i Maćka. Wszystko imprezy z prezentami. A potem biesiada słodko-słona przy wymarzonym grillu. Było pysznie, aromatycznie i klimatycznie. To ostatnia impreza w tym roku szkolnym. Następna we wrześniu.

Opracowanie: Elżbieta Wolska-Grębosz
    Kinowa terapia zajęciowa na seansie "AUTA 3"
w ramach projektu sfinansowanego przez Gminę Miasto Kołobrzeg
„Radość z życia bez ryzyka zagrożenia alkoholem”

To już czwarty seans kinowy w tym roku i ostatni, ale pierwszy w ramach projektu. "AUTA 3" to mądry film o przemijaniu, wartości dodanej, jaką jest przyjaźń i o tym, że za "świecidełkami" nie zawsze stoją prawidłowe wzorce. Film podobał się szczególnie młodszym wychowankom, ale i ci starsi znajdą też coś dla siebie.

Opracowanie: Elżbieta Wolska-Grębosz
 Wizyta w parku linowym w ramach projektu sfinansowanego
przez Gminę Miasto Kołobrzeg
„Radość z życia bez ryzyka zagrożenia alkoholem”

Wychowankowie długo czekali na ten dzień. Zajęcia w parku linowym odbyły się pod fachowym okiem instruktorów, z profesjonalnym sprzętem oraz po przeszkoleniu. Trasy i ich przeszkody były o różnym stopniu trudności. Wielu z wychowanków pokonało swoje słabości i przesunęło swoje granice. Dla wielu wychowanków była to przygoda życia. Bardzo dziękujemy za fachowe podejście do wychowanków wszystkim instruktorom, a szczególnie Panu Wiesławowi Derdoniowi.

Opracowanie: Elżbieta Wolska-Grębosz
    Warsztaty z terapii zajęciowej „Dobra zabawa w plenerze”
w ramach projektu sfinansowanego przez Gminę Miasto Kołobrzeg
„Radość z życia bez ryzyka zagrożenia alkoholem”

Kolejny etap projektu to piknik wiosenny w dobrym towarzystwie - Pani Karoliny, słuchaczki z wydziały terapii zajęciowej z "Medyka" - oraz z dobrymi klockami konstrukcyjnymi BAMP. Początki były nieśmiałe, ale później nie można było zakończyć zabawy z nowymi klockami, przeniosła się ona na teren internatu. Zobaczcie sami!
Za tydzień następny etap projektu – Park Linowy.

Opracowanie: Elżbieta Wolska-Grębosz
 Testujemy alkogogle w ramach projektu sfinansowanego przez Gminę Miasto Kołobrzeg
"Radość z życia bez ryzyka zagrożenia alkoholem"

To kolejny etap projektu. Dziś spotkanie z sierż. szt. Danielem Kolasińskim i szereg testów w alkogoglach o różnej zawartości promili. Wychowankowie mogli przekonać się jak alkohol działa na nasze zmysły i czy jesteśmy w stanie wykonać konkretne zadanie. Było przy tym sporo śmiechu, ale też obalone zostały mity i stereotypy związane z alkoholem. To prawdziwa lekcja życia dla wychowanków. Panu  sierż.  szt.  Danielowi Kolasińskiemu  Komendy  Powiatowej  Policji w Kołobrzegu bardzo dziękujemy!

Opracowanie: Elżbieta Wolska-Grębosz
    „Dobra zabawa ze zdrowym podwieczorkiem”
w ramach projektu sfinansowanego przez Gminę Miasto Kołobrzeg

To już drugi etap projektu, który jest realizowany wraz z przedstawicie-lami kierunku masażu z "Medyka": Panią Marleną i Panem Szczepanem (Cudowna  Młodzież!). Dziś  Mali Kucharze  przygotowali  domową  granolę (a w niej: orzechy nerkowce i włoskie, żurawina, miód spadziowy, figi i płatki migdałów)  z  jogurtem  owocowym  i  truskawkami (oczywiście  mrożonymi), a to wszystko wykończone liskiem mięty oraz syropem klonowym dla "Słodziaków". Zdrowy podwieczorek to początek do zdrowej zabawy na boisku w towarzystwie Cudownej Młodzieży.
Za tydzień kolejny etap projektu!

Opracowanie: Elżbieta Wolska-Grębosz
    Rozpoczynamy projekt sfinansowany przez Gminę Miasto Kołobrzeg
„Radość z życia bez ryzyka zagrożenia alkoholem!”

Dziś zajęcia profilaktyczne z prezentacją multimedialną "„Alkohol – to zły pomysł na dobrą zabawę” i plakatem stworzonym na koniec zajęć " Dobra zabawa bez alkoholu - czy to jest możliwe?". To poważny temat, toteż atmosfera była doniosła. W czasie zajęć było sporo dyskusji, w której wychowankowie dzieli się swoimi spostrzeżeniami. Następny etap projektu już za tydzień.

Opracowanie: Elżbieta Wolska-Grębosz
    100 lat dla Kacpra!

26 kwietnia to data urodzin Kacpra. Jak zawsze była kartka okolicznościowa przez nas zrobiona, życzenia od koleżanek i kolegów, uściski, odśpiewane  "100 lat" oraz  tort urodzinowy od  mamy Kacpra. Prezent  od  nas
i nasza, huczna impreza urodzinowa już była. Kacprowi jeszcze raz wszystkiego najlepszego, a mamie Kacpra dziękujemy i cieplutko pozdrawiamy:)

Opracowanie:
Aleksandra Politowska
Elżbieta Wolska-Grębosz
    „Czym skorupka za młodu nasiąknie ... tym w życiu dorosłym jest kreatywna"

To było hasło naszej akcji w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym "Żyj smacznie i zdrowo" - VIII edycja. Przez kilkanaście tygodni Mali Kucharze wyczarowywali zdrowe i kolorowe drugie śniadania i podwieczorki. Na bieżąco informowaliśmy Was o kreatywności Małych Kucharzy. Teraz przyszedł czas na zgłoszenie konkursowe. Trzymajcie za nas kciuki! Ogłoszenie wyników już w maju. My i tak jesteśmy wygrani, bo Mali Kucharze pozyskali bardzo dużo umiejętności, a przede wszystkim stali się bardzo samodzielni w kuchni, co widać na zdjęciach.
Rodzicom Małych Kucharzy dziękuję za domową edukację na takim poziomie. Proszę powspominać razem z Małymi Kucharzami!

Opracowanie: Elżbieta Wolska-Grębosz
    100 lat dla Mai!

Dla Mai to dzień szczególny, bo urodzinowy. Oprócz życzeń, kartki okolicznościowej zrobionej przez nas i odśpiewaniu "100 lat" była też niespodzianka od Rodziców Mai: tort urodzinowy z fontanną oraz cała góra słodkości. To było radosne i "przepyszne" popołudnie. Mai życzymy jeszcze raz wszystkiego, co najlepszym się zowie, a Rodzicom Mai bardzo dziękujemy!!!

Opracowanie:
Aleksandra Politowska
Elżbieta Wolska-Grębosz
"W poszukiwaniu wielkanocnego zajączka"!

Poniedziałek upłynął nam na poszukiwaniu 40 czekoladowych jajeczek, ale od początku. Podzieliliśmy się na dwie drużyny po uprzednim losowaniu papierowych jajek. Na słowo "start" dwie drużyny rozpoczęły poszukiwanie czekoladowych jajek wśród drzew i trawy. Obie drużyny w sumie odnalazły 39 jajek - to naprawdę bardzo dobry wynik. Zwycięzcami - o jedno czekoladowe jajeczko - została Maja z Arkiem. Rekordziści otrzymali w nagrodę dodatkowe jajka. To było piękne popołudnie, pełne wrażeń i pozytywnych emocji. Zobaczcie sami!

Opracowanie: Elżbieta Wolska-Grębosz
 „Czy znasz bajki i wiersze z dzieciństwa”- konkurs z nagrodami

Środowy wieczór upłynął w duchu bajkowej rywalizacji. Dzieci z zapałem odgadywały zagadki na temat znanych bajek i postaci bajkowych. A było o co „walczyć”. Za pierwsze miejsce były książki. Dla dziewczynek z bajkami , dla chłopców Ziemi i Kosmosie. Były też nagrody pocieszenia, które ucieszyły wszystkich uczestników konkursu.
Wychowankowie wykazali się ogromną wiedzą na temat bajek.

Opracowanie: Irena Kołodziej-Wałęska
 Dbamy o nasze bezpieczeństwo

W  środę 15.03.2017 odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu asp. Tomaszem Kwaśnikiem. Tematem spotkania było bezpieczeństwo wychowanków internatu. W czasie pogadanki podjęto następujące zagadnienia: znajomość numerów alarmowych oraz zasadność korzystania z nich, używanie materiałów pirotechnicznych oraz dbanie o cudzą własność. Wychowankowie z zaciekawieniem uczestniczyli w pogadance, zadawali również mnóstwo pytań związanych z tematem spotkania. Serdecznie dziękujemy panu Tomaszowi za poświęcony czas oraz ciekawe przedstawienie tematu.

Opracowanie: Irena Kołodziej-Wałęska
 Wiosenne Przyjęcie Urodzinowe

Aż siedmioro wychowanków obchodziło dziś swoje urodziny, wśród nich Czarek i Jego pierwsze urodziny w internacie. Przygotowania do przyjęcia trwały dość długo. W przeddzień wychowankowie przygotowali ulubiony tort "3Bit". W dzaień przyjęcia najstarsi nakryli do stołu. Potem były prezenty, tort ze świeczkami, życzenia i dmuchanie świeczek, biesiadowanie przy stole oraz zabawa przy wybranej muzyce. Zapomniałam o radości wychowanków z otrzymanych, wymarzonych prezentów. Było naprawdę wesoło!

Opracowanie: Elżbieta Wolska-Grębosza
 Pomagamy Tobiaszowi!

Włączyliśmy się w akcję "Wspomóżmy Tobiasza Sarabana...", który walczy z chorobą. Z naszej strony to mały gest, ale płynący z głębi serca. Ta mała przytulanka wyszła spod naszej igły i niech ktoś, kto ją wylicytuje ma kolorowe sny. Trzymamy kciuki za Tobiasza! Tobiasz, bądź Wojownikiem!!!

Opracowała: Elżbieta Wolska-Grębosz
© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego