Wydarzenia 2018-2019 I - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Wydarzenia 2018-2019 I

Archiwum > InternatCzas na kino!

Wybraliśmy się do kina "Wybrzeże" na film "Chłopiec z burzy". To bardzo piękny film, mówiący o prawdziwej przyjaźni pomiędzy chłopcem a pelikanem, film o potędze dzikiej przyrody, którą człowiek może zniszczyć. Film dla wszystkich: małych i dużych.     
Gorąco polecamy!!!

Opracowanie: Elżbieta Wolska-Grębosz


Spotkanie Wigilijne!

Wyczekiwane spotkanie w doborowym towarzystwie, przy suto zastawionym stole, kolędach, drobnych upominkach. Jedzonko "domowej produkcji" było wyśmienite - sałatka jarzynowa, pierogi i krokiety z kapustą i grzybami, makaron z makiem, tort makowy oraz kompot wigilijny.
To była Magia Świąt Bożego Narodzenia!

Opracowanie: Elżbieta Wolska-GręboszNasi laureaci w powiatowych konkursach świątecznych!

Obydwa konkursy zorganizowała Szkoła Podstawowa Nr 6 w Kołobrzegu. W konkursie na "Rodzinny wieniec adwentowy" praca Kacpra Zenela otrzymała wyróżnienie. Natomiast praca Anastazji Kucar w konkursie "Piernikowe cuda" zdobyła 3 miejsce. Za trzymanie kciuków dziękujemy, a laureatom gratulujemy. Nagród jeszcze nie ma, więc zamieścimy je w następnym poście.

Opracowanie: Elżbieta Wolska-GręboszWizyta w Banku PKO

W ubiegłym tygodni odwiedziliśmy Bank PKO w Kołobrzegu. Dzięki uprzejmości Dyrektora banku wychowankowie mogli w bardzo przystępny sposób poznać metody korzystania z usług banku. Pani Aneta oprowadzała nas i ciekawie opowiadała o pracy banku oraz o możliwości oszczędzania pieniędzy przez osoby nieletnie. Najciekawszym punktem wizyty było zejście do skarbca banku. Na zakończenie chętni wychowankowie mieli możliwość samodzielnego skorzystania z bankomatu, wypłacając pieniądze. Za ciekawą lekcję i pokaz dziękujemy Dyrektorowi Banku PKO oraz pani kierownik Anecie Dąbrowskiej.

Opracowanie: Irena Kołodziej-WałęskaKonkursowy wieniec adwentowy

Trzy nasze wieńce adwentowe biorą udział w konkursie lokalnym organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 6 w Kołobrzegu. Wieńce przygotowali: Anastazja, Kacper i Arek.
Prosimy o trzymanie kciuków!

Opracowała: Elżbieta Wolska-Grębosz„Góra Grosza` 2018”

W „Okruszku” zbieramy Okruszkową Górę Grosza. Dołącz się do nas!

Opracowanie: Elżbieta Wolska - Grębosz"Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą"
                                                     Ks.Twardowski

W ramach naszego Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowana została zbiórka środków opatrunkowych i sanitarnych dla kołobrzeskiego hospicjum.
Pamiętajmy i nieśmy pomoc tym, którzy jej potrzebują, okażmy serce!

Opracowanie: Anna Olczak
 „Jesienne urodziny w internacie”

Na początku listopada odbyły się „Jesienne urodziny w internacie”.
W tym roku okazję do świętowania urodzin w tym pięknym okresie miały  trzy wychowanki internatu. Był tradycyjny tort, prezenty oraz z niecierpliwością oczekiwany gość Pani Iwonka. Nie obyło się również bez tańców. Pyszne ciasta spalaliśmy podczas pląsów i tańców, którym nie było końca.
Dziewczynkom składamy najserdeczniejsze życzenia.

Opracowanie: Irena Kołodziej-Wałęska„Wyślij kartkę do Mikołaja” – konkurs LEGO

My już wysłaliśmy, ale wcześniej ze Sklepu „Bajka” w Kołobrzegu wzięliśmy formularz konkursowy, w internacie namalowaliśmy kartkę do Mikołaja i wrzuciliśmy do skrzynki konkursowej w sklepie, który bierze udział w konkursie LEGO. Za udział w konkursie już wychowankowie otrzymali naklejki oraz książeczki promocyjne. Pozostało nam czekać! Was prosimy o trzymanie kciuków!

Opracowanie: Elżbieta Wolska-GręboszWyjście do Urzędu Gminy i Miasta Kołobrzeg
- Wydział Spraw Obywatelskich

Tym wyjściem rozpoczynamy cykl „Instytucje, placówki, służby dla Polki i Polaka”. Pierwsza wychowanka już za rok będzie mogła ubiegać się o dowód osobisty i po wizycie w urzędzie wie jak należy się do tego przygotować.
Rośnie, więc świadomość obywatelska w wychowankach.

Opracowanie: Elżbieta Wolska-Grębosz100 lat dla Dagmary!

Dagmara to druga solenizantka w tym miesiącu. To już 17 urodziny solenizantki! Były ciepłe życzenia, wręczenie kartki okolicznościowej, piosenka "Sto lat" oraz uściski i całusy.
Jeszcze raz samych miłych chwil Dagmaro!!!

Opracowanie:  Elżbieta Wolska-GręboszAniu, 100 lat!

W czwartek Ania obchodziła urodziny i jak zawsze przy takiej okazji w internacie były składane życzenia, uściski, wręczana kartka okolicznościowa oraz śpiewane 100 lat.
Aniu, jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!

Opracowanie:  Elżbieta Wolska-GręboszOdwiedziny!

W czwartkowe popołudnie odwiedzili nas Wychowankowie z Wychowawcami z SOSW z Mrowli koło Rzeszowa. To było zaplanowane spotkanie, na które przygotowaliśmy słodką niespodziankę - rogaliki drożdżowe z jesiennymi jabłkami. Goście przybyli również z małym podarunkiem. A potem było zwiedzanie, wspólne rozmowy i zabawy ruchowe na boisku ośrodka. Nawiązaliśmy kontakt i mamy nadzieję, że kiedyś odwiedzimy naszych gości.
Pozdrawiamy serdecznie SOSW w Mrowli!!!

Opracowanie: Elżbieta Wolska-Grębosz100 lat dla Anastazji!

Anastazja obchodziła dziś 12 urodziny i jak zawsze było niezwykle uroczyście. Pyszny tort dostarczył Tata Anastazji. Kartka z życzeniami, tradycyjnie odśpiewane 100 lat i mnóstwo życzeń było od nas. Impreza urodzinowa z prezentem będzie wkrótce.
Anastazja, jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

Opracowanie: Elżbieta Wolska-Grębosz"Przygoda z bursztynem"
w ramach projektu sfinansowanego przez Gminę Miasto Kołobrzeg
„Konstruktywna teraźniejszość to kreatywna przyszłość dla wychowanków bez alkoholu”

Było bajecznie i kolorowo a do tego każdy z wychowanków mógł odnaleźć mały bursztyn dla siebie. Pani Marta oprowadzając nas po muzeum przedstawiła i pokazała historię bursztynu oraz jego niezwykłą magię kolorów i walorów. Na koniec każdy otrzymał prezent - zobaczcie sami!!!
Muzeum Bursztynu w Kołobrzegu bardzo polecamy, a Pani Marcie serdecznie dziękujemy i życzymy wielu sukcesów zawodowych!!!

Opracowanie:  Elżbieta Wolska-GręboszSeans filmowy "Krzysiu, gdzie jesteś?"
w ramach projektu sfinansowanego przez Gminę Miasto Kołobrzeg
„Konstruktywna teraźniejszość to kreatywna przyszłość dla wychowanków bez alkoholu”

To było atrakcyjne popołudnie. Wspólnie obejrzeliśmy film o tym, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, o magii dzieciństwa oraz o tym, że dorośli często zatracają się w pracy zapominając o rodzinie. Z filmu płynie przesłanie, że przyjaźń należy pielęgnować, a dorośli powinni zachować w sobie coś z dziecka. Zachęcamy do oglądania!
Oczywiście na zabrakło prażonej kukurydzy i napoju.

Opracowanie: Elżbieta Wolska-Grębosz100 lat dla Anastazji!

Anastazja obchodziła dziś 12 urodziny i jak zawsze było niezwykle uroczyście. Pyszny tort dostarczył Tata Anastazji. Kartka z życzeniami, tradycyjnie odśpiewane 100 lat i mnóstwo życzeń było od nas. Impreza urodzinowa z prezentem będzie wkrótce.
Anastazja, jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

Opracowanie: Elżbieta Wolska-GręboszSmaki "Odlodowa" w ramach projektu

Zaczynamy z "przytupem" - smakami z "Odlodowa" w ramach projektu "Konstruktywna teraźniejszość to kreatywna przyszłość dla wychowanków bez alkoholu".
To nasze pierwsze wyjście i takie pyszne. Smaki lodów przeróżne, aż trudno było wybrać. Najmilsze wrażenia miała nowa wychowanka - Emilka.
Zobaczcie sami!

Opracowała: Elżbieta Wolska-Grębosz
© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego