Wydarzenia biblioteka - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Wydarzenia biblioteka

Archiwum > InneKolejny raz w tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły gościli w Miejskiej Bibliotece dla Dzieci. Wraz z Przedziadkiem i jego Ancymonami, podróżowali za pomocą magicznej busoli po całym świecie. Autorem tej cudownej książki jest Paul McCartney, członek dobrze znanego zespołu The Beatles. Dziękujemy Pani Agacie za wspaniałe spotkanie.Niedługo wiosna, to cudowne zmiany w przyrodzie. Podczas spotkania z panią Agatą w Miejskiej Bibliotece dla Dzieci rozmawialiśmy o zmianach jakie zachodzą nie tylko w przyrodzie, ale i u nas. Bo gdy za oknem świeci piękne słońce, które wprawia nas w pozytywny nastrój, można już rozpocząć przygotowania do wycieczek rowerowych.Kolejny raz uczniowie szkoły podstawowej odwiedzili Miejską Bibliotekę dla Dzieci. Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Kubusia Puchatka wysłuchali historii  najsławniejszego misia świata, misia o małym rozumku ale ogroooomnym serduszku. Starsi uczniowie wysłuchali baśni H. Ch. Andersena „Królowa Śniegu”. Uczestniczyli również w zajęciach plastycznych.

Opracowanie: Anna Leśniewska


Odwiedziny w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kołobrzegu

Kolejny raz uczniowie szkoły podstawowej odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Kołobrzegu, aby porozmawiać o legendach i podaniach, które otwierają cudowny świat pradawnych zdarzeń, postaci i miejsc. Przeżyli niezwykłą przygodę dzielnego szewczyka, który pokonał smok.

Opracowanie: Anna LeśniewskaVII Edycja "Nocy bibliotek" pod hasłem "Czytanie wzmacnia"

W dniach 05.10-08.10 nasza szkoła wzięła udział w VII Edycji Nocy Bibliotek, ktora w tym roku odbywała się pod hasłem „czytanie wzmacnia”. Uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w warsztatach, podczas których wykonali zakładki do książek oraz posłuchali audiobooków znanych i lubianych autorów literatury dla dzieci.

Opracowanie: Anna LeśniewskaWrześniowe spotkanie czytelnicze w Miejskiej Bibliotece dla Dzieci

We wrześniu uczniowie Szkoły Podstawowej uczestniczyli w zajęciach w Bibliotece dla Dzieci. Hasłem przewodnim zajęć był Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania - święto, którego celem jest promocja książki i czytania. Obchodzony jest co roku w dniu 29 września, zaś data odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Było jak zawsze miło i sympatycznie.

Opracowanie: Anna Leśniewska
© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego