Wydarzenia Szkolne Koło Wolontariatu - SOSW OKRUSZEK KG

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY
"OKRUSZEK"

Adres: 78-100 Kołobrzeg ul. Brzozowa 2
tel. 94 35 49 670/ fax. 94 35 49 674

logo szkoły: dwie stylizowane postacie na kuli
grafika: godło Polski
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
OKRUSZEK

Adres: 78-100 Kołobrzeg   ul.Brzozowa 2
Tel. 94 35 49 670
E-mail: soswkolobrzeg@hot.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Wydarzenia Szkolne Koło Wolontariatu

Archiwum > InneAkcja "Pomagamy pieskom z Ukrainy" Maj 2022

Uczniowie Okruszka wykazali się ogromną empatią i wrażliwością na potrzeby naszych czworonożnych przyjaciół. Współpracę przy zbiórce nawiązała z  naszym ośrodkiem Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marynarzy Polskich w Kołobrzegu. Zebraną karmę i koce przekazaliśmy do Stowarzyszenia Husosky w Dobrzycy.

Opracowanie: Irena Kołodziej-Wałęska


Wizyta w schronisku! Jesień 2021

W ramach działań naszego Szkolnego Koła Wolontariatu, już kolejny raz organizowaliśmy akcję zbierając dla schroniska karmę i wiele innych potrzebnych rzeczy. Mieliśmy wrażenie, że te maluchy czekały na nas, ponieważ powitanie nastąpiło przy samych drzwiach. Wielka radość w nas wstąpiła, kiedy widzieliśmy jak nasze "Schroniaczki" bardzo nas polubiły, ale musieliśmy wracać, mamy nadzieję, że niedługo znowu tu wrócimy.

Opracowanie: Anna Olczak
    "Zakrętki dla potrzebujących"

To akcja trwająca od początku roku szkolnego. Zamysł zbierania był taki, że pomożemy dzieciom z innych szkół w zakupie potrzebnego sprzętu, który ułatwiłby im funkcjonowanie w życiu codziennym. Z czasem wszystko się zmieniło, ponieważ okazało się, że w naszym ośrodku, nasz kolega Kuba potrzebuje również dużej ilości zakrętek, by móc skorzystać z turnusu rehabilitacyjnego. Można powiedzieć: "strzał w dziesiątkę". Do tej pory zgromadziliśmy ogromne ilości nakrętek, ale dzięki temu, ze rodzice Kuby odbierają je na bieżąco nie mamy problemu z przechowywaniem.

Opracowanie: A. OlczakOstatnie zimowe dokarmianie ptaków

W ramach naszego Koła Wolontariatu pomagamy ludziom i zwierzętom. Organizowaliśmy już zbiórkę karmy dla schroniska, teraz postanowiliśmy zadbać o biedne ptaki, które o tej porze roku szczególnie potrzebują naszej pomocy, ponieważ same nie znajdą sobie jedzenia pod śniegiem.

Opracowanie: Ania OlczakKoło Wolontariatu i „Zbiórka karmy dla schroniska”

Ogromna radość wstąpiła w nasze serca, kiedy zobaczyliśmy, jaki był odzew na naszą akcję. Poza tym czujemy, że najwięcej szczęścia jest w nas, kiedy dajemy, pomagamy, szczególnie tym najsłabszym i najbiedniejszym. Dzisiaj odwiedziliśmy schronisko, smutno nam, że przebywa tam tyle zwierząt, ale cieszymy się z tego, że mają tam, co jeść, jest im ciepło, a najważniejsze, że pracują tam ludzie kochający zwierzęta i im oddani.
DZIĘKUJEMY!

Opracowanie: Ania OlczakSzkolne Koło Wolontariatu
Czas zadumy i refleksji!

Przed 1 listopada, jak co roku, wybraliśmy się na Cmentarz Komunalny w Kołobrzegu, aby zapić światełko pamięci tym, którzy odeszli.

Opracowanie: Elżbieta Wolska-Grębosz
© Copyright 2024 by SOSW Okruszek w Kołobrzegu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego